Alternatív útvonalakat jelöltek meg az Olt-völgyi lezárás miatt

Fák dőlhetnek az úttestre, ezért kell lezárni az utat | Fotó: CNAIR

Fák dőlhetnek az úttestre, ezért kell lezárni az utat | Fotó: CNAIR

A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) kijelölte azokat az alternatív útvonalakat, amelyeket az Olt-völgyi útlezárás idején használhatnak a gépjárművezetők.

Mint arról beszámoltunk, a jövő héttől kezdődően a tervek szerint egy hónapos időtartamra napközben lezárják Románia egyik legforgalmasabb tranzitútvonalát, az Olt völgyén keresztül vezető DN7-es jelzésű főutat. A teljes nappali útlezárásra a Déli-Kárpátokat Nagyszeben és Pitești között átszelő A1-es autópálya mintegy 30 kilométeres – a Szeben megyei Bojca (Boița) és a Vâlcea megyei Cornetu-kolostor közötti – második szakaszának építése miatt van szükség. Az építőtelep előkészítése ugyanis erdőirtással jár, és az akár 70 méter magasságban végzett munka során bármikor előfordulhat, hogy a kidöntött fák az úttestre esnek, ami életveszélyes lenne. 

A DN7-es országutat július 8-tól kezdődően augusztus 9-ig zárják le a nappali órákban, éjszakánként pedig mindig megnyitják a forgalom előtt. Az igénybe vehető alternatív közlekedési útvonalakat a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) jelölte ki pénteken ez egy online térképen (https://harti.andnet.ro/vizualizare_harta.php?token=VkZaU1NrMW4) is böngészhető.

Használható útvonalak

A Bukarestet a magyar határral (a Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőnél) összekötő A1-es sztráda részét képező autópályaszakasz a Bojca–Cornetu térségben a DN7-es főúttal és a 200-as vasúti fővonallal együtt az Olt völgyén fog haladni. Ez az útvonal a transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) 4-es folyosójának része, a legforgalmasabb a Kárpátokat átszelő tranzitútvonalak közül. Az Olt völgyén keresztül vezető DN7-es főutat – a 2022-es forgalomszámlálási adatok szerint – naponta átlagosan több mint tízezer jármű veszi igénybe.

A rovatból ajánljuk:

Adóamnesztiát hirdetett a kormány
A pénzügyminisztérium szerint 330 ezer cégnek és 850 ezer magánszemélynek van tartozása, melyek összértéke 72 milliárd lej.
Magyarország mindent megtesz azért, hogy Románia még idén beléphessen a schengeni övezetbe
A közúti határellenőrzés megszűnésével eltűnnének a hosszú sorok.
Jövő áprilistól megszűnik az energiaár-támogatás, csak a rászorulók kaphatnak szubvenciót
Jelenleg havi 100 kW/h-nál kisebb fogyasztás esetén a villanyszámla nem haladja meg a 45 lejt.
Idén eddig több mint 90 ezer betétdíjas csomagolást váltottak vissza
Augusztus elsejéig 1,336 milliárd palackot és fémdobozt vittek vissza.
A bevándorlókkal nőtt Románia állandó lakossága
Az év első napján 19 064 409-en éltek az országban.
Jövő héten kezdik meg az oktatási-nevelési támogatás utalását
Több mint 227 ezren részesülnek a magyar állam támogatásában: az 100 ezer forintnak megfelelő össze az elmúlt tanévre jár.