Románia idei schengeni csatlakozásával megnőtt a projekt jelentősége, hiszen a határ közelében élő magyar közösségek könnyebben tarthatják egymással a kapcsolatot, és a közös árvízi védekezésben is hasznos lehet a fejlesztés. Az összesen 191 kilométernyi kerékpárút megépítésére vonatkozó közbeszerzési eljárást már kiírta a Körösök Vízügyi Igazgatósága. Pásztor Sándor igazgató szerint a projekt kettős célt szolgál: az árvízvédelmi infrastruktúra felújítását és megerősítését, továbbá az aktív turizmus feltételeinek bővítését.
A kiírás szerint egy 10 centiméter vastagságú makadám lesz az útborítás, de az igazgató megnyugtatásul közölte, hogy rendkívül erősen tömörített zúzott kőről van szó. Az árvízi védekezés feltételeinek javítása mellett másik szempont volt a töltéseknek és folyópartoknak az idegenforgalmi célú kiaknázása.
Magyar oldalon léteznek ugyan már kerékpárutak, de nem minden esetben ott, ahol a romániai biciklis sávok elérik majd a folyótöltéseken a határt, ám Pásztor Sándor hozzátette, hogy ezügyben már egyeztetett Lázár János építési és beruházási miniszterrel, és a magyar fél távlati tervei között szerepel, hogy kiépítik a csatlakozási pontokat.
Pataky Lehel Zsolt összeállítása a Temesvári Rádió Magyar adása számára készült. Hallgassa meg:
A remények szerint idén tavasszal vagy nyár elején kezdődhetnek a kivitelezési munkálatok, amelyeket 2026-ban be kell fejezni. Arad megyének az északi részén, a Felfogó-csatornától a Fekete-Körös mentén, Tőzmiske és Nagyzerénd közigazgatási területeinek az érintésével vezet majd a kerékpárút a magyar határig.