A magyar operett sztárjai Aradon

Gyönyörű dallamok, szellemes versek és remekül ábrázolt szereplők, Huszka Jenő humorral és szerelemmel átitatott darabja várja az operettrajongókat július 10-én, szombaton 19 órakor az Aradi Kamaraszínház szervezésében az aradi nagyszínházban.

A történet gróf Andrássy Gyula, az Osztrák-Magyar Monarchia későbbi külügyminisztere és Erzsébet királyné (Sissi) beteljesületlen, történelmileg nem igazolt szerelméről szól. Erzsébet királyné köztudomásúan szerette a magyarokat s a nép is benne látta megmentőjét. Sissi Zsófia főhercegnővel való szembenállása és szabadság iránti vágya szimpatikus volt a magyaroknak, ugyanakkor az osztrák udvar rosszallását is magával hozta.

Az előadásban olyan neves színészek lépnek színpadra – többek között –, mint Denk Viktória, Oszvald Marika, Peller Károly, Szendy Szilvi vagy Árvai Dániel. Az operett rendezője Kerényi Miklós Gábor Kero, aki az Elisabeth című musicalt is rendezte 25 évvel ezelőtt.

A darabban többek között elhangzik két gyönyörűen megzenésített Petőfi-vers, a Szeptember végén és a Szabadság, szerelem, valamint a megrendítő Szegény magyar nép című dal, Huszka közismert dalai közül pedig a Délibábos Hortobágyon, a Rózsám, viruló kis rózsám, de felcsendülnek még az Én mától kezdve csak terólad és a Csík-csicsóban című dalok is, valamint palotások és polkák is.

A darab átdolgozása során a három felvonásból egy feszesebb tempójú, de az eredetire hűen reflektáló, modern, két felvonásos operett született. Az előadás létrejöttét támogatta Gödöllő városa és az EMMI.

Közreműködik a Monarchia Operett zenekara és tánckara.

A Monarchia Operett (Kollár Péter Erik táncoskomikus – jelmeztervező vezetésével) több mint 10 éve alakult társulat, célja, a Hungarikumnak számító magyar és nemzetközi operett népszerűsítése. Magas szinten énekelő, táncoló szólisták, egyedi koreográfiák, látványos jelmezek, érzékekre ható színpadkép komoly zenekari hangzás jellemzi professzionális előadásait. Magyarországi fellépésein kívül számos nemzetközi turnén öregbítette az operett hírnevét, Amerikában, Izraelben, Németországban, Luxemburgban, Erdélyben, és Oroszországban.

Jegyek 20 (teljes ár), 10 (nyugdíjas, egyetemi hallgató) és 5 (diák) lejes áron kaphatók a nagyszínház pénztárában, illetve online a www.eventim.ro oldalon. A jegyiroda nyitvatartása: kedden 10–14 és 17–19, szerdától péntekig 10–16, szombat-vasárnap 10–12 és 17–19 óra között, hétfőn zárva. Foglalás, információ a 0744/475–147-es telefonszámon lehetséges.

Közreműködők:

Sissi (Erzsébet) - Denk Viktória
Gróf Andrássy Gyula - Árvai Dániel
Latkóczi Ida – Dezső Ágota
Neszmélyi Kálmán - Kádár Szabolcs
Waldeck grófnő - Oszvald Marika
Stefi, a lánya - Szendy Szilvi
Flórián - Kollár Péter Erik
Axamethy gróf, tábornok - Peller Károly
Latkóczi Ádám - Egri László

Díszlettervező: Rákay Tamás
Jelmeztervező: Kollár Péter Erik
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Koreográfus: Szkáli Edina
Rendező: Kerényi Miklós Gábor – Kero®

A rovatból ajánljuk:

Legendás magyar musical az Aradi Kamaraszínház műsorán
December 10-én láthatják a nézők A padlást, amelyben Presser Gábor szinte mindenki által ismert csodás zenéje csendül fel.
Folklór a bábszínházban
A Bekecs Táncszínház ad ünnepi műsort Aradon. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
Művészeknek és művészetet pártolóknak is sokat adott a Kölcsey Galéria [AUDIO]
Az Kölcsey Egyesület újkori történetének egyik sikeres rendezvénysorozatát fogalja össze a minap bemutatott album.
Az agyaghadsereg replikáiból nyílik kiállítás hamarosan a múzeumban
A több mint 2200 éves szobrok másai tavaszig tekinthetők meg a Kultúrpalotában. FRISSÍTÉS: November 15-én tartják a megnyitót.
Ezer kötet a kortárskönyv-kommandó célja [AUDIO]
Nyolc év alatt több mint 900 kötettel gyarapította az iskola könyvtárát az aradi Csiky Gergely Főgimnázium kortárskönyv-kommandója.
Album jelent meg a Kölcsey Galéria első tíz évéről
Az aradi Kölcsey Egyesület történetét feldolgozó sorozatunk legújabb kötete a Kölcsey Galéria tíz évéről (2013–2023) szól.