Az Erdély anno és most falinaptárt Balázs D. Attila író, újságíró szerkeszti. A kiadvány maga tulajdonképpen a 2009 óta megjelenő Erdély Anno naptár továbbgondolt változata, hogy ne csak a régmúltat, de a jelen Erdélyét is láthassák az emberek szerte a világban. A kiadvány rendre a Kárpát-medencén túlra is eljut, a benne szereplő angolul is olvasható leírások miatt az Erdély iránt érdeklődő külföldiek is kedvelik.
Dokumentumértékű falinaptár lett a mostani is, mert olyan régi ritka erdélyi képeslapokkal találkozhatunk benne, amelyek helyenként több mint száz év után lettek újrafotózva. Az időutazás során elgondolkodtató látni azt, hogy a régi időkben milyen is volt az élet Arad mellett, Temesvár, Szászváros, Déva, Nagyenyed, Gyulafehérvár, Nagybánya, Bázna, Nagyvárad, Szászsebes, Nagyszalonta, Felsőbánya, vagy éppen Nagyszeben terein, s milyen lett ezeknek a helyeknek a mai arca. Nagyméretű, 30x30 centiméteres falinaptár lévén a régi és az új képek részleteiben is elmerülhetünk, mert az aradi felvételen bizony még az első Magyarországon, pontosabban a mai értelemben vett Erdélyben gyártott emeletes MARTA autóbusz is feltűnik. A Magyar Automobil Részvénytársaság Arad, vagyis a MARTA által gyártott buszok nagy büszkeségei volt akkoriban a magyar gépgyártóiparnak. A békebeli lapot Pataky Lehel Zsolt, az Arad Hírek alapító-főszerkesztője fotózta újra a naptár kiadójának felkérésére.
Amellett, hogy évről évre a külhoni magyarsággal és az elcsatolt területekkel kapcsolatos többnyelvű falinaptárakat is kiad a budapesti Százszorkép Kiadó, 2016-ra egy sajátos nemzetstratégiai lépést is tett. Ugyanis épp Balázs D. Attila kezdeményezésére bővítették ki minden naptárban a névjegyzéket közel kétszáz anyakönyvezhető, szép régi magyar névvel. Ez remélhetően hatással lesz a mára jócskán deformált névadási szokásokra a magyarság körében, hiszen ezek az igényes kiadványok több ezer emberhez eljutnak.
Így a hasonló tematikájú friss Nagy Magyarország Anno naptárban is kibővült a névjegyzék. Ebben a kiadványban amúgy a Felvidéktől, Kárpátalján át Erdélyen és a Délvidéken keresztül a csonka Magyarországig szerepelnek ritkán látható érdekes, felnagyított képeslapok.
A naptárakat keressék a könyvesboltokban és az erdélyi internetes könyváruházakban (www.librisillyes.ro, www.libriartis.ro).