Az Arad Megyei Tanács tájékoztatása szerint már felhelyezték a pillérekre az új Maros-híd 206 méter hosszú, egyenként 132 tonnás merevítő betongerendáit, amelyek a létesítmény teljes hosszának mintegy 20 százalékát teszik ki. A híd az Aradtól tíz kilométerre délkeletre fekvő Angyalkút (Fântânele) község és a Maros északi partján lévő Öthalom (Vladimirescu), régi nevén Glogovác község között teremt kapcsolatot, gyakorlatilag összeköti a történelmi-földrajzi értelemben vett Bánságot a Partiummal.
Az illetékesek azt ígérték, hogy a jövő hónap közepén teljes egészében elkészül a híd aljzata, amire majd az úttestet építik. Jelenleg 130 munkás és közel 40 munkagép dolgozik azon, hogy év végére elkészüljön a híd, és a körgyűrű új szakasza csatlakozzon az Arad–Temesvár vasútvonalat átívelő, szintén most épülő felüljáróval, amivel gyakorlatilag teljes egészében körbe autózható lesz Arad. A felüljáró Iustin Cionca megyei tanácselnök szerint már 70 százalékban elkészült, és ha így haladnak, sikerül tartani a befejezésre szánt kevesebb mint másfél éves határidőt.
Az új körgyűrűszakasz 11 kilométer hosszú lesz, és kelet–dél irányban kerüli el a megyeszékhelyt. Becsült összköltsége – a híddal és felüljáróval, körforgalmakkal, buszmegállókkal és közművesítéssel együtt – 38 millió euró és a megyei önkormányzat önrésze mellett vissza nem térítendő állami és európai uniós finanszírozásból épül. A megyei tanács vezetői szerint a közúti áruszállítás gördülékenyebbé tétele mellett a beruházás mentesíti az állandó teherforgalomtól Öthalom községközpontját, emellett a Maros bal partján lévő települések, Angyalkút és Szépfalu környékén élőknek is előnyére válik, mert a kistérség vonzóbb lesz a befektetők, cégalapítók számára, ezáltal új munkahelyek létesülhetnek a közelben. A tervek szerint a teherforgalmi út mentén kerékpárutat is kiépítenek majd.
Aradnak jelenleg két funkcionális körgyűrűszakasza van: a nyugati oldalon haladó, Észak–Dél irányú, autópályarangú terelőút, amit a dél-erdélyi (A1-es) sztráda 2015-ös átadása előtt már használatba adtak. A másik, a régi körgyűrű a 7-es számú országút (DN 7) része, a várost északról kerüli meg nyugat-kelet irányban, és összeköttetést teremt a nagylaki határátkelő felől érkező, Nagyvárad, illetve Déva (s az ország belseje felé) haladó forgalomnak. Évekig rémálom volt ezen az autózás, néha órákba tellett átjutni, mert két vasúti átkelőt is keresztez a műút, és hol a sorompóknál való várakozás, hol az átjárók rossz állapota miatt volt araszolgatás. 2012-ben két felüljáró építését kezdték meg, de a beruházások politikai csatározások „holtvágányra” kerültek. A hőerőmű melletti felüljárót (a Brád–Kürtös vasútvonal felett) végül 2018. októberében, az Arad–Bukarest fő vasútvonalat áthidaló mikelakai felüljárót pedig tavaly decemberben adták át a forgalomnak, így már valamelyest normalizálva a helyzetet. Az Arad Gáj kerületében élők persze továbbra is elégedetlenek, mert a régi körgyűrű másfél-két kilométeres szakasza – tehát a teherfogalom jelentős része – továbbra is a házait között halad el.