Arad megyében szállásolták el a szerb–román határon elfogott bevándorlókat [VIDEÓ]

A román törvények bűncselekménynek minősítik és hat hónaptól három évig terjedő börtönbüntetéssel sújtják az illegális határátlépést.

Hatvan fős, a szerb–román határt illegálisan átlépő csoportot vettek őrizetbe a Temes megyei Kiskomlós térségében a román határőrök – közölte szombaton a határrendőrség. A kunszőlősi (Lunga) őrs határőrei hajnali háromnegyed kettőkor a hőérzékelő kamerákon vették észre a zöldhatáron gyalogosan átkelő csoportot. A helyszínre vezényelt járőrök a határsértőket őrizetbe vették és a határrendőrség zsombolyai székhelyére szállították.

Kihallgatásuk során megállapították, hogy 20 és 40 év közötti férfiakról van szó, akik azt állították, hogy Pakisztánból, Irakból, Afganisztánból, Szomáliából és Marokkóból érkeztek. A határrendőrség közölte: felvette a kapcsolatot a szerb hatóságokkal, hogy a két ország közötti visszafogadási egyezmény alapján előkészítse a migránsok visszaküldését Szerbiába.

Mircea Băcala Temes megyei prefektus a Digi 24 hírtelevíziónak elmondta: a határrendőrséget riadóztatták, megháromszorozták a járőrök számát. Romániát eddig elkerülték a szervezett migráns-csoportok, a határsértők száma nem sokkal volt magasabb, mint 2014-ben. Bukarest azonban már készült arra, hogy a Magyarország déli határszakaszain emelt akadályok miatt előbb-utóbb Románia érintésével próbálnak majd Nyugat-Európába jutni a migránsok.

Szeptemberben a román hatóságok sátortábort építettek a Romániába érkező migránsoknak a Temes megyei Kunszőlős határában, és a délebbre lévő Temesmóránál is, ahol a Temesvárt Belgráddal összekötő E70-es európai út átlépi a román–szerb államhatárt.

A román büntető törvénykönyv már a migrációs válság előtt bűncselekménynek minősítette és hat hónaptól három évig terjedő börtönbüntetéssel sújtotta az illegális határátlépést, az embercsempészetet pedig kettőtől hét évig terjedő börtönnel büntetik. 2014-ben az 1600 kérelmező kevesebb mint fele kapott menedéket Romániában. Az uniós kvótarendszer alapján Romániának novemberben kellett volna átvennie Olaszországtól az első háromszáz menedékkérőt, de ez nem történt meg, mert nem voltak jelentkezők.

A határrendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint a bevándorlók ellen tiltott határátlépés kísérlete miatt indítottak eljárást, és az Arad megyei Újpanádon (Horia) működő tranzitállomáson szállásolták el őket, amíg visszatoloncolják őket Szerbiába.

Tekintse meg a határrendőrség felvételét:

MTI / AH

 

A rovatból ajánljuk:

Sofőrök, figyelem! Köd előttünk, köd utánunk
A látótávolság átlagosan 200 méter alatt van, de helyenként 50 méternél is kevesebb.
Kelemen Hunor: December 1-jén nem veszíthetünk. Védjük meg a magyarokat!
Az RMDSZ elnökének felhívása a parlamenti választások előtt.
Fontos forgalmi rendváltozást vezetnek be a központban
Az aradi önkormányzat közlekedési bizottsága az elsőbbséges utak felcseréléséről döntött a belvárosi Horia és Coșbuc utcák találkozásánál.
Szociális fogászati rendelő nyílik jövőre Aradon
Az öreg- és gyermekotthonok lakói, fogyatékkal élők, kisjövedelműek lesznek majd a páciensek, és ingyenes lesz számukra a szolgáltatás.
Arad megyében is a független Georgescu kapta a legtöbb voksot az elnökválasztáson
Második lett George Simion, Kelemen Hunorra az arányokat tekintve többen szavaztak Arad megyében, mint országos szinten.
Vaklárma volt a bejelentett választási incidensek zöme a szavazás napján [FRISSÍTVE]
A rendőrség két szabálysértési bírságot szabott ki összesen 2200 lej értékben, mindkétszer a biztonsági szervek alaptalan riasztásáért.