Ma délelőtt a Sanevit Rt. udvarán tüntetett az elmaradt bérekért, munkáért a gyár megmaradt, utolsó 30 dolgozója, de azt is kérték az új tulajdonostól a gazdasági minisztériumtól, hogy „ne hagyják a gyárat meghalni”.
Pedig a jelek szerint hagyni fogják, hisz minimális az esély arra, hogy az évek óta elhanyagolt fecskendőgyárat bárki megvásárolná, hogy újraindítsa a termelést, s közben kifizesse az adósságokat, elmaradt béreket is. A cég 2011 áprilisa óta tartozik az alkalmazottaknak,akik örülnek, ha kapnak havonta 2-300 lejt az elmaradásokból, kérdés persze, hogy akkor miért nem keresnek máshol munkát maguknak.
Jelenleg a Sanevit egészségügyi segélycsomagokat gyárt egy belga megrendelőnek, ez viszont a bérekre is alig elegendő. A cég adóssága ötmillió lej, ebből 550 ezer lejt tesznek ki a kifizetetlen bérek. Korábban az egészségügyi minisztérium tulajdonában volt a Sanevit, a napokban viszont átkerült a gazdasági tárca alárendeltségébe tartozó állami vagyonkezelőhöz. Az indok: az egészségügyi minisztérium nem rendelkezett megfelelő privatizációs szakemberekkel.
Az aradi gyár 1995-ben kezdte meg az egyszer használatos fecskendők és tűk gyártását, de öt évvel később megfeneklettek az importcégek lobbiján, amelyek kiverekedték az egészségügyi minisztériumnál, hogy ne Aradról lássa el a kórházakat fecskendőkkel, hanem külföldről hozott tűket vásároljanak.
Irházi János