A magyar bemutatkozás összesen 250 négyzetméter alapterületen (kül- és beltéren egyaránt) kerül kialakításra, ahol többek között mezőgazdasági és erdészeti munkagépek, speciális mérőműszerek és számos innovatív növénytermesztési technológiai megoldás kerül bemutatásra – olvasható a CED sajtóközleményében.
A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. a korábbi évekhez hasonlóan az idén is kollektív nemzeti standon biztosít bemutatkozási lehetőséget összesen tizenkét magyar vállalkozásnak a szakkiállításon, amelyet Románia egyik kiemelt agráripari szakrendezvényeként tartanak számon.
Az immár 32. alkalommal megvalósuló kiállítás kiváló ugródeszka a román piac iránt érdeklődő magyar vállalkozások számára, hiszen az esemény rendszeres résztvevői Románia meghatározó agrár szakemberei, mezőgazdasági és élelmiszeripari nagyvállalatai, szakmai szervezetei, iparági véleményformálói. A CED célja, hogy a hangsúlyos magyar részvétel révén elősegítse a magyar és a román cégek közti kapcsolatfelvételt, az együttműködések körének meghatározását, valamint az iparági aktualitások és jövőbeni irányvonalak megismerését.
A magyar cégek többek között mezőgazdasági és erdészeti munkagépeket, alkatrészeket, különböző mérőműszereket, mikrobiológiai termékeket, valamint növény- és talajkondicionálókat mutatnak be a szakmai érdeklődőknek, leendő üzleti partnereknek.
A CED az Aradi Magyar Gazdák Egyesülete szakmai közreműködésével B2B-tárgyalásokkal egybekötött szakmai fórumot is szervez az Agromalim keretében szeptember 3-án. Az eseményen a résztvevők átfogó tájékoztatást kapnak a precíziós gazdálkodásról és annak lehetőségeiről, valamint az innovatív agrárdigitalizációs eszközökről és megoldásokról. A szakmai előadásokat követően a magyar cégek pedig célzott üzleti tárgyalásokat folytathatnak a meghívott román gazdákkal, agráripari vállalkozókkal, forgalmazókkal.