Gólzáporos meccsen kapott ki az UTA Craiován

Mitriță és Benga is gólt szerzett a hajrában, de előbbi örvendhetett a végén | Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Félidei döntetlen után 4–2-es vereséget szenvedett a Craiovai Universitatea otthonában az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság második fordulójában szombat este.

A papírforma szerint esélyesebb hazaiak több mint félóra elteltével szerezték meg a vezetést, de az aradiak az első félidő lefújása előtt egyenlítettek Ezekiel révén, aki Van Durmen középre passzolt labdáját egy átvétel után higgadtan passzolta a bal alsó sarokba.

Hiába tűnt úgy, hogy lehet keresni valója az UTÁ-nak Craiován, a vendégek védelme nem állt a helyzet magaslatán: előbb Conte balettmozdulatokkal próbált tisztázni, de hát ez futballpálya, és persze, hogy a hazaiak nem hibáztak ajtó-ablak helyzetben, majd Popa kapus „nézte be” Baiaram nem túl erős, de jól helyezett távoli próbálkozását. Ezt követően teljesen megzavarodtak a vendégek, akik nem is futballcsapat képét keltették, hanem 11, a labdával és egymással most ismerkedő játékosét.

Ezért is volt meglepő, hogy a hajrában „tűzijátékot” rendeztek az aradiak a craiovai kapu előtt, s hiába védett Popescu kétszer is parádésan, harmadszor – Fábry szöglete után – a csapatkapitány Benga fejjel szépített. Hiába reménykedtek azonban az egyenlítésben a látogatók, mert rögtön középkezdés után az Universitatea labdát szerzett az UTA térfelén, Mitriță pedig kihagyhatatlan helyzetbe került, és bebiztosította a Craiova megérdemelt győzelmét.

Superliga, 2. forduló:

• Universitatea Craiova–UTA 4–2, gólszerzők: Zajkov (35.), Paradela (58.), Baiaram (73.), Mitriță (90+3.), illetve Ezekiel (45.), Benga (90+2.)
  • Poli Iași–FC Botoșani 1–0
  • Unirea Slobozia–FCSB 2–2
  • Rapid–CFR 2–2
  • Kolozsvári Universitatea–Hermannstadt 3–1
  • Dinamo–Petrolul 4–1
  • Gloria Buzău–Sepsi OSK 1–2
  • Oțelul–Farul 0–0
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA július 29-én, hétfőn 19 órától a Kolozsvári „U”-t fogadja.