Frusztráló pontvesztés az utolsó pillanatokban az UTA számára

Itt még volt ok az örömre, a vendégek hálójában a labda | Fotó: uta-arad.ro

A 95. percben kapott góllal csúszott ki a győzelem az UTA kezéből hétfő este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának záró mérkőzésén a konstancai Farul ellen.

A 2022–2023-as idény bajnokát fogadta az aradi csapat a báró Neuman Ferenc Arénában, és az első félidőben ennek megfelelő színvonalú volt a meccs. Felváltva dolgoztak ki helyzeteket a felek, az UTA egyszer még a felső lécet is eltalálta, de ez már azután történt, hogy a belga Van Durmen egy mintaszerű ellentámadás végén, a jobb oldalról beadott labdát kapásból küldte a Fekete-tenger-partiak kapujába.

Jól festett tehát – aradi szemszögből – a meccs képe a szünetben, és a folytatásban is egyenrangú partnere volt Mircea Rednic vezetőedző legénysége a legendás Gheorghe Hagi által irányított Farulnak. Az utolsó negyedórában-húsz percben az UTA szemmel láthatóan az eredmény tartására törekedett, ennek ellenére a csereként beállít Ghezali végképp eldönthette volna a három pont sorsát, de a felső sarokba tartó lövését bravúrral hárított a konstancai kapus.

A kihagyott helyzet – a futball törvénye szerint – megbosszulta magát, ugyanis a ráadásként megítélt percekben Alibec a tizenhatoson belül remekül szolgálta ki Dicant, akinek átvételre is volt ideje, majd higgadtan a bal alsó sarokba helyezte a labdát.

Az 1–1 azt jelentette, hogy az UTA nem tudta megszerezni első hazai győzelmét ebben a szezonban.

Superliga, 7. forduló:

• UTA–Farul 1–1, gólszerzők: Van Durmen (22.), illetve Dican (90+5.)
Táblázat forrása: digisport.ro

Szeptember 1-sején, vasárnap az UTA a bajnoki címvédő FCSB vendége lesz.

A rovatból ajánljuk:

Zsóri Dániel: tiszta lappal indulok, az UTA volt a legjobb választás a karrierem szempontjából [AUDIO]
A 23 éves csatár tulajdonképpen hazatért Aradra, hiszen Simonyifalván él a családja, mégis az UTA az első romániai klubja, hiszen eddig csak Magyarországon szerepelt. A Puskás-díjas játékosnak továbbra is célja, hogy kiérdemelje a meghívót a magyar válogatottba.