EURO 2016 – Biztosnak tűnik a magyarok pótselejtezős helye

Dárdai Pál szövetségi kapitány együttese karnyújtásnyira került az egyenes továbbjutást jelentő első két helyhez.

Ha nehezen is, de nyert Helsinkiben a magyar futballválogatott a jövő évi franciaországi Európa-bajnokság szombati selejtezőmeccsén, így megerősítette helyét a „pótvizsgát” érő harmadik helyen az F-csoportban. Sőt, mivel Belfastban az észak-írek és a románok gól nélküli döntetlenre játszottak, Dárdai Pál szövetségi kapitány együttese karnyújtásnyira került az egyenes továbbjutást jelentő első két helyhez.

Az első félidőben is a magyarok játszottak veszélyesebben, de igazán nagy helyzet nem adódott egyik oldalon sem. A hazai csapat teljesítményéről sokat elmond, hogy a finnek első kapura lövésére a 65. percig kellett várni, akkor Eremenko jobb sarokra tartó labdáját a veterán Király kapusnak kellett bravúrral kiütnie. Nem sokkal korábban Németh majdnem vezetést szerzett a magyaroknak (átemelte a labdát a kapuson, de egy védő a gólvonalon tisztázott), majd Dzsudzsák beadását Szalai fejelte közelről a finn kapus ölébe. Miként a budapesti meccsen, most is a hajrában született a magyarok győztes gólja: a menteni igyekvő finn védők labdáját Stieber kapásból bombázta a bal felső sarokba, megszerezve a három pontot.

A többi eredmény is a magyaroknak kedvezett, az első két helyezett már említett remijén kívül az is, hogy Feröer-szigetek amatőr válogatottja – már másodszor! – legyőzte a rajt előtt a csoport első számú kiemeltjének számító Görögországot.

Finnország–Magyarország 0–1, gólszerző: Stieber (82. p.).

Feröer-szigetek–Görögország 2–1, gólszerzők: Hansson (32. p.), Olsen (70. p.), illetve Papasztatopoulosz (84. p.).

Észak-Írország–Románia 0–0.

1.         Románia                      6          4          2          0          7–1      14

2.         Észak-Írország             6          4          1          1          8–4      13

3.         Magyarország              6          3          2          1          5–3      11

4.         Feröer-szigetek            6          2          0          4          4–8      6

5.         Finnország                   6          1          1          4          5–8      4

6.         Görögország                6          0          2          4          2–7      2

Következik (szeptember 4.): Magyarország–Románia, Görögország–Finnország, Feröer-szigetek–Észak-Írország.

A rovatból ajánljuk:

Zsóri Dániel: tiszta lappal indulok, az UTA volt a legjobb választás a karrierem szempontjából [AUDIO]
A 23 éves csatár tulajdonképpen hazatért Aradra, hiszen Simonyifalván él a családja, mégis az UTA az első romániai klubja, hiszen eddig csak Magyarországon szerepelt. A Puskás-díjas játékosnak továbbra is célja, hogy kiérdemelje a meghívót a magyar válogatottba.