Döntetlennel kezdte az UTA a bajnokságot, mert a videóbíró „elvette” a győztes gólt

A 89. percben győzelemnek örvendtek a hazaiak, de kiderült, hogy korai volt az öröm | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Az UTA 1–1-es döntetlent játszott szombat este hazai pályán a Rapiddal az első osztályú labdarúgó-bajnokság 2024–2025-ös szezonjának nyitó fordulójában.

A legutóbbi pontvadászat eredményei alapján rangadóval kezdődött a szezon Aradon, hiszen a hazaiak megnyerték az alsóházi rájátszást, míg a vendégek utolsók lettek a felsőházban, vagyis abszolút sorrendben a korábbi hetedik helyezett fogadta a hatodikat.

A meccs bukaresti dominanciával kezdődött, a Rapidjátékosok már az első percben kétszer is tesztelték Popa kapust, míg az aradiak első komolyabb próbálkozására közel félórát kellett várni. De akkor már a látogatók voltak előnyben, ugyanis egy kavarodás végén a 16-oson belül lecsorgó labdát Braun védhetetlenül helyezett a jobb alsó sarokba.

A szünetben hármat is cserélt Mircea Rednic, az UTA edzője, és a „vérfrissítés” meg is látszott a piros mezes hazaiak játékán, akik több, szemre is tetszetős támadást vezettek. Az egyik ilyen végén össze is jött az egyenlítés, a csereként beállít Cîmpanu az elé kerülő labdát az ötös sarkár nyeste a bal felső sarokba. Ezután mintha átengedte volna a kezdeményezést az UTA a Rapidnak, Popa kapusnak többször is a helyén kellett lennie a rapidosok lövéseinél, gólt mégis az UTA szerzett a 89. percben, amikor is Omondi kotort a hálóba egy labdát. Hiába tombolt örömében a Neuman Ferenc Aréna közönsége, és hiába diktált középkezdést Colțescu játékvezető, mert a videóbíró végül érvénytelenítette a találatot egy korábbi támadószabálytalanság címén.

A hazaiak reklamáltak, de ez már semmit sem segített, a végeredmény maradt az 1–1.