Ez alkalomból Kovács Gergely, a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye érseke körlevélben szólítja meg a híveket, amelyben Szent Erzsébet példáját állítja elénk, buzdítva, hogy mind lelkiekben, mind anyagiakban álljunk a rászoruló gyermekek, fiatalok mellé, hiszen szükségük van az odafigyelésünkre és segítségünkre.
„Szent Erzsébet ünnepe üzenet a számunkra, figyelmeztetés, hogy mi magunk is próbáljuk tettekre váltani mindazt, amit példájából tanulhatunk. A legkülönfélébb válságok által sújtott világunkban is törekednünk kell arra, hogy saját nehézségeink, küzdelmeink mellett, ezek ellenére is, meglássuk mások gondját-baját, testi-lelki szükségét is. Az elmúlt évben, az idős és beteg testvéreink támogatására szervezett gyűjtés során, 186 051 lej gyűlt össze, amiért hálás szívvel mondok köszönetet minden adakozónak. A járvány közvetlen módon kevésbé veszélyezteti a kiskorú és ifjú nemzedéket, de közvetett módon számos problémát okoz körükben. Kezdve az otthon-tanulás akadályaitól, sok más nehézségen és nélkülözésen át egészen a családtagok, netán szülők elvesztéséig – számos rászoruló, anyagiakban és lelkiekben hiányt szenvedő gyermeknek, fiatalnak van szüksége odafigyelésünkre és segítségünkre" – áll dr. Kovács Gergely érsek körlevelében.
Adományozni november 14-én, vasárnap lehet a főegyházmegye templomaiban, majd a Caritas székhelyeken, illetve online a szervezet honlapján (https://caritas-ab.ro/segitek/).
- Bankszámlaszám (IBAN): RO46 RNCB 0003 0015 6949 0006
- Számlatulajdonos: Asociația Caritas Alba Iulia, CF 4562770
- Utalás tárgya: Colecta Sf. Elisabeta
A szegények világnapját az évközi időszak 33. vasárnapjára Ferenc pápa alapította 2016-ban a Misericordia et Misera apostoli levélben, először pedig 2017-ben ünnepelték. Az idei világnap mottója „Szegények mindig lesznek veletek" (Mk 14,7), hozzá kapcsolódó, kilenc pontból álló üzenetét Ferenc pápa még ez év június 13-án, Páduai Szent Antal emléknapján tette közé. A Szentatya szerint a szentírási idézet azt is jelenti, hogy a szegények nem kívülállók, hanem a közösség részei, testvéreink, akiknek vissza kell adnunk méltóságukat, biztosítani kell társadalmi befogadásukat. A jótékonykodás feltételez egy jótevőt és azt, aki részesül a jótéteményből, miközben a javakban való osztozás testvériséget ébreszt. Az alamizsna alkalomszerű, az osztozás tartós. A hívek, ha Jézust személyesen akarják látni és megérinteni kezükkel, tudják, hogy hová forduljanak: a szegények Krisztus szentségei, személyét képviselik.