A tisztviselő elmondta, hogy a szenátusi és képviselőházi választások előkészítésének, megszervezésének és zökkenőmentes lebonyolításának becsült költsége összesen 878,103 millió lej. Emlékeztetett arra, hogy a választási menetrend szerint az első lépés a Központi Választási Iroda (BEC) létrehozása lesz. A választási szövetségek létrehozásáról szóló megállapodásokat szeptember 10-ig kell benyújtani a BEC-hez. A külföldi lakóhelyű vagy tartózkodási helyű román polgárok szeptember 16-án kérhetik felvételüket a választási névjegyzékbe. Ezt megtehetik az Állandó Választási Hatóság (AEP) által létrehozott votstrainatate.ro weboldalon – sorolta a tudnivalókat.
Mihai Constantin tájékoztatása szerint a külföldi lakóhelyű vagy tartózkodási helyű román állampolgárok számára fenntartott választókerület szenátusi és a képviselőházi jelöltjeinek listáját október 2-ig lehet benyújtani a BEC-hez. A nemzeti kisebbségek szervezeteinek szintén október 2-ig kell benyújtaniuk a jelöltlistáikat valamennyi választókerületben. A külföldi lakóhelyű vagy tartózkodási helyű román állampolgárok október 17-ig kérhetik a votstrainatate.ro weboldalon, hogy a külföldi lakcímükről levélben szavazhassanak. A pártok, pártszövetségek és választási szövetségek szintén október 17-ig nyújthatják be a BEC-hez a jelöltlistáikat, és ugyanez a határideje a független jelöltek regisztrálásának is – mondta Constantin.
Közlése szerint a jelölőszervezetek október 22-ig terjeszthetik be a BEC-hez a választási logójukat. A parlamenti választásokon részt vevő pártok, pártszövetségek, választási szövetségek és a nemzeti kisebbségek szervezetei számára biztosított műsoridőt október 31-ig kell meghatározni. A választási kampány november elsején kezdődik és november 30-án 7 órakor ér véget. A választásokat december 1-jén tartják.
Agerpres