Versek között Harsányi Attilával és Balog Józseffel

Az Aradi Kamaraszínház 2017-es évadának első őszi előadását október 28-án, szombaton tekinthetik meg az érdeklődők az Aradi Kamaraszínházban (a Bábszínház épületében). Az előadásra érvényesek a márciusban megvásárolt 2017-es bérletek.

Harsányi Attila és Balog József egyéni műsor keretében lép fel, rövid szünettel a két előadás között. Mindkét produkció megtekinthető 17 és 20 órától is.

Szilágyi Domokos: Öregek Könyve (Szilágyi Domokos 699 sora Harsányi Attilától)

Az Öregek könyve címet viselő, 699 soros költeményt Plugor Sándor grafikái nyomán Szilágyi Domokos írta. Az előadás első felében ez a költemény hangzik el Harsányi Attila előadásában. Szilágyi Domokos Öregek könyve című 699 soros verse azonban nemcsak a költészet, hanem az ember lényegébe képes a legmélyebben hatolni. Eredeti, és minden iskolán felül álló munkája az elmúlás felől jeleníti meg mindazt, amiért érdemes írni, amiért érdemes olvasni, és főleg, amiért és ahogyan érdemes élni.

Plugor Sándor: Öregek

Plugor Sándor a képzőművészeti főiskola diákjaként nyaranta otthon rajzolgatta Kökös lakóit, meg akarta örökíteni elöregedett szülőfaluját. Nem lehet tudni pontosan, kinek az ötlete volt az Öregek könyve, de a két művész közel tíz évet beszélgetett, gondolkodott a közös kötetről. Szilágyi Domokos végül négy-hat hét alatt írta meg a 699 soros verset, és ő maga válogatta ki a kötetbe kerülő több mint negyven grafikát is.

Notesz: Radnóti Miklós és Szilágyi György verseivel
Elmondja: Balog József / Rendezte: Dégi János

„Kétségtelen, hogy Radnóti versei és Szilágyi prózája több egymástól eltérő sajátosságot mutat, a rendezőnek és a darabot előadó Balog Józsefnek azonban kitűnő érzékkel sikerült megtalálnia a két mű közös vonását: a markánsan jelen lévő személyesség-központúságot, valamint a kortól/korszaktól független sors- és élettörténet (legyen egyéni vagy generációs) univerzálissá válásának manifesztálódását.” (Szemes Béla)

Azok a dolgok izgalmasak, amik elsőre megoldhatatlannak tűnnek, amiről azt gondolnánk, nem lehet megcsinálni. Olyan dolgok, amik távol állnak egymástól, nem összeegyeztethetők és nem is gondoltuk volna, hogy egymáshoz tartozhatnának. Aztán kiderül, van közös pont. Kiderül, hogy egy ember, egy személyiség összehozza és egy új szemszögből figyeli őket.

Az a jó, amikor így kezdődik egy mondat: Boldog vagyok, mert ilyet még nem csináltam!

Lehetett volna a cím Hanyas vagy, Radnóti? De inkább Notesz lett. A noteszbe írjuk be azt, ami lesz, azt, ami volt. És ebből következik az, ami van.

A 17 órai előadásra a délutáni teljes árú bérletek, a diák- és tanárbérletek érvényesek.
A 20 órai előadásra az esti teljes árú bérletek és a meghívók érvényesek.

Jegyek előadás előtt a helyszínen válthatóak, illetve elővételben a www.biletmaster.ro honlapon.

A rovatból ajánljuk:

Legendás magyar musical az Aradi Kamaraszínház műsorán
December 10-én láthatják a nézők A padlást, amelyben Presser Gábor szinte mindenki által ismert csodás zenéje csendül fel.
Folklór a bábszínházban
A Bekecs Táncszínház ad ünnepi műsort Aradon. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
Művészeknek és művészetet pártolóknak is sokat adott a Kölcsey Galéria [AUDIO]
Az Kölcsey Egyesület újkori történetének egyik sikeres rendezvénysorozatát fogalja össze a minap bemutatott album.
Az agyaghadsereg replikáiból nyílik kiállítás hamarosan a múzeumban
A több mint 2200 éves szobrok másai tavaszig tekinthetők meg a Kultúrpalotában. FRISSÍTÉS: November 15-én tartják a megnyitót.
Ezer kötet a kortárskönyv-kommandó célja [AUDIO]
Nyolc év alatt több mint 900 kötettel gyarapította az iskola könyvtárát az aradi Csiky Gergely Főgimnázium kortárskönyv-kommandója.
Album jelent meg a Kölcsey Galéria első tíz évéről
Az aradi Kölcsey Egyesület történetét feldolgozó sorozatunk legújabb kötete a Kölcsey Galéria tíz évéről (2013–2023) szól.