Az AEP honlapján közzétett adatok szerint lezárult a szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése. A szavazóhelyiségekből beérkezett 20 059 jegyzőkönyv összesítése (100 százalékos feldolgozottság) alapján a következőképpen oszlottak meg a szavazatok az elnökválasztás első fordulójában:
- Călin Georgescu (független) – 2 120 404 szavazat (22,94%)
- Elena Lasconi (USR) – 1 772 503 szavazat (19,18%)
- Marcel Ciolacu (PSD) – 1 769 761 szavazat (19,15%)
- George Simion (AUR) – 1 281 327 szavazat (13,86 %)
- Nicolae Ciucă (PNL) – 811 952 szavazat (8,79%)
- Mircea Geoană (független) – 583 900 szavazat (6,32%)
- Kelemen Hunor (RMDSZ) – 416 353 szavazat (4,5%)
- Cristian Diaconescu (független) – 286 842 szavazat (3,1%)
- Cristian Terheş (PNCR) – 95 783 szavazat (1,04%)
- Ana Birchall (független) – 42 853 szavazat (0,46%)
- Ludovic Orban (Jobboldal Ereje) – 20 089 szavazat (0,22%)
- Sebastian Constantin Popescu (Új Románia Párt) – 14 683 szavazat (0,16%)
- Alexandra Păcuraru (Alternatíva a Nemzeti Méltóságért párt) – 14 502 szavazat (0,16%)
- Silviu Predoiu (Nemzeti Akció Liga párt) – 11 246 szavazat (0,12%)
A választási kudarc nyomán a jelenlegi két kormánykoalíciós párt jelöltjei, Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt államfőjelöltje és Nicolae Ciucă szenátusi házelnök, a Nemzeti Liberális Párt államfőjelöltje is benyújtotta lemondását pártelnöki tisztségéről – írta az Agerpres.
Ciolacu gratulált a választás második fordulójába bejutott két jelöltnek, és bejelentette, hogy a szociáldemokraták nem fogják megóvni az eredményt. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy vasárnap este benyújtotta a pártelnöki tisztségről való lemondását a PSD főtitkárának. „A demokrácia szabályai, a második forduló tétje sokkal fontosabb a személyes érdekeinknél. Az este benyújtottam lemondásomat a PSD főtitkárának. Összehívtam a párt Országos Politikai Tanácsát, és az ülés után közöljük a döntéseket” – nyilatkozta.
Arra a kérdésre, hogy mit tesz, ha a párt vezetősége nem fogadja el a lemondását, Ciolacu hangsúlyozta, hogy a lemondás egyoldalú döntés, ebben az esetben nincs szükség senkinek a jóváhagyására. Hozzátette: a vasárnapi parlamenti választásokig még párttársai mellett marad, de a belső választásokon nem fog indulni a pártelnöki tisztségért. Nyomatékosította ugyanakkor, hogy a kormányfői megbízatását végig viszi, tisztségben marad az új parlamenti többség megalakulásáig. Az újságíróknak arra a kérdésére, hogy szerinte kinek a hibája az államfőválasztáson elért eredmény, Ciolacu így válaszolt: „Az enyém”.
Nicolae Ciucă egy videóüzenetet tett közzé, amelyben megköszönte a román állampolgárok bizalmát, és bejelentette, hogy lemond pártelnöki tisztségéből. Azt is kijelentette, hogy a hagyományos pártoknak kell összetartaniuk Romániát, még akkor is, ha sok „programozási hibájuk” van. Azt mondta, a PNL képes felmutatni az elmúlt években elért eredményeit, be tudja bizonyítani, hogy az európai finanszírozásokból megvalósított beruházások emelték az emberek életszínvonalát. „Ami azonban a legfontosabb, hogy a PNL tudatában van az elkövetett hibáinak, és a végsőkig fog harcolni azért, hogy Románia szabad és demokratikus ország maradhasson. A PNL nem adja fel!” – jelentette ki Ciucă.
A politikus szerint a PNL új vezetősége nem lesz egyedül, mert „polgármesterek, megyei tanácselnökök, megyei és helyi tanácsosok csodálatos hada, illetve tiszta szívű párttagok százezrei fogják segíteni, akik az országért akarnak dolgozni.” Hozzátette, a pártnak sok téren változnia kell, de soha nem fogja megváltoztatni euroatlanti irányultságát és a román nép értékeihez való ragaszkodását. „Kedves romániaiak, megértettem az üzeneteteket! Az elkövetett hibáim dacára megtanultam a választóktól kapott leckét, és tiszteletben tartom a román emberek döntését” – mondta.