„Vendégvárás” – nagytakarítás a határmetsző utak mentén a schengeni csatlakozásra készülve

Jelképes határ | Forrás: Iustin Cionca Facebook-oldala

Jelképes határ | Forrás: Iustin Cionca Facebook-oldala

Az Arad megyei önkormányzat schengeni csatlakozás előkészületeinek lázában ég: a határkeresztező utak mentén lenyíratta növényzetet, elrendelte a fák metszését, és az országhatárt jelző táblák kihelyezéséről döntött.

Mint köztudomású, 2025. január 1-jétől Románia is a schengeni egyezmény teljes jogú tagja lesz, azaz megszűnik a határellenőrzés a román–magyar határszakaszon, így szabadon lehet közlekedni majd a belső határőrizet nélküli övezetben.

Iustin Cionca, az Arad Megyei Tanács elnöke a közösségi oldalán osztott meg képeket a Kisvarjas–Dombegyház és az Ottlaka–Elek határmetsző utak mentén végzett munkálatokról. Az önkormányzat karbantartásába tartozó utak mentén lenyírták a növényzetet, és kihelyezték az országhatárt jelző táblákat.

Ezeket az utakat és határátkelőhelyeket 2017 februárjától lehetett szombatonként használni, napközben, nyolcórás nyitva tartás mellett, de az új év első napjától bármikor lehet közlekedni rajtuk a két ország között.

 

Ezeken kívül Feketegyarmat és Dénesmajor, illetve Nagylak és Csanádpalota között létezik hasonló összekötő út Arad megye területén, az állandó nyitva tartással működő fő határátkelőhelyek mellett (Nagylak–Nagylak, Nagylak–Csanádpalota autópálya-határátkelőhely, Tornya–Battonya és Gyulavarsánd–Gyula), amelyek szintén megnyílnak, de a schengeni megállapodás értelmében fél évig még lehetnek rutinellenőrzések.

A rovatból ajánljuk:

Kapocs a Maros – vízitúra Aradtól Szegedig
Élménybeszámoló a négynapos kalandról.
Román–magyar együttműködéssel javították a Maros alsó szakaszának árvízi biztonságát
Összehangolták a vízügyi adatbázisokat, közös elöntési „haváriatérképek” készültek.
Segítség az ingázóknak a beutazási adatlap módosítása [AUDIO]
Elég csak egyszer kitölteni a digitális járványügyi nyilatkozatot.