Az „elfajult” közúti ellenőrzés még vasárnap történt, de a megyei rendőr-főkapitányság csak később számolt be az esetről. A Radnai úton kora délután akartak megállítani egy személygépkocsit rutinellenőrzés céljából, de a sofőr nem állt, így a rendőrök üldözőbe vették.
Az autóvezetőt végül egy mellékutcában sikerült megállásra kényszeríteni, az igazoltatás során pedig az alkoholszonda 1,23 milligramm/liter légalkoholszintet mutatott ki.
A rendőrök az ilyenkor szokásos eljárás szerint kórházba kísérték, hogy vért vegyenek tőle. A vétkes sofőr egy 48 éves aradi férfi, akiről ráadásul kiderült, hogy a jogosítványát korábban érvénytelenítették.

Az ittas autóvezetőt őrizetbe vették, a rendőrség kedd reggeli tájékoztatása szerint pedig a bíróság elrendelte 20 napos előzetes letartóztatását.