Kortárstánc-tanfolyam Bordás Attilával

A Bukaresttől Budapestig tartó kurzus-sorozat egyik állomásaként Aradra érkezik Bordás Attila közismert koreográfus kortárstánc workshopja.

A kétnapos intenzív tanfolyam lehetőséget teremt arra, hogy az érdeklődők közelebbről megismerjék és felfedezzék a kortárs táncot. A workshop nyitott minden táncszerető számára, kortól és nemtől függetlenül, jó alkalmat teremt a kezdőknek arra, hogy kipróbálják magukat és mozogjanak, feltöltődjenek. „A kortárs tánc egy felszabadító hatású önkifejezési forma. A természetes erőkből táplálkozik – mint a gravitáció, a lendület – ezért nincs szükség különösebb felkészültségre, tánctudásra.” – véli az oktató, aki március 28-án és 29-én várja a táncolni vágyókat Aradon.

Bordás Attila szabadúszó koreográfus, rendező, táncelőadó, színész, költő és dj. A legnagyobb romániai kortárs tánctábor exkluzív szervezője, alapítója. Táncos pályafutása Sepsiszentgyörgyön indult a Plugor Sándor Művészeti Líceum tánc szakán. Ötödik osztályos korától intenzíven foglalkozott néptánccal és klasszikus balettel az iskola elvégezéséig. Kezdetben Benkő Gizella és Prune Gabriel keze alatt tanult balettet. Többek közt Ivácson Lászlótól, Ivácson Gizellától, Kiss Istvántól, Virág Endrétől és Orza Călintól tanult néptánc-technikát. A tánciskola mellett 6 éven keresztül az Osonó alternatív színházműhely egyik tagja, ahol színészi, pedagógiai és rendezői képességeit fejleszti. 2005-ben a Háromszék Táncegyüttes alkalmazott táncosa, ahol 2010-től kezdődően bedolgozik, mint vendégművész, táncos, avagy koreográfus minőségben. Tanulmányai mellett belekóstolt a kontakttánc technikába, a breakdance világába, majd végleg megfertőződött a kortárstánc világával egy Hód Adrien táncművész által vezetett intenzív tánctanfolyamon. 2006-tól 2009-ig a Bukaresti Nemzeti Színház és Film Egyetem koreográfia szakos hallgatója, majd 2010–2012 között a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem mesterképző szakán elvégzi a színházi rendezés szakot Babarczy László osztályvezetőnél. A színpadi művészetek sokoldalúságában, ezek ötvözésében hisz. Színházi, táncszínházi és fizikai-színházi előadások kitalálója/rendezője. Időnként részt vesz előadóként saját munkáiban is.

Többnyire Romániában oktat, de többször megfordult már Magyarországon is. Az utóbbi időben mind musicalekre és operára, mind szabadtári előadásokra is felkérik munkatársként. Az aradi workshop helyszíne a DOMA ART tánciskola terme, a Lucian Blaga (Templom) utca 15. szám alatt. Órarend: március 28-án és 29-én 11–13, illetve 17–19 óra között. Beiratkozni és érdeklődni a következő telefonszámokon lehet: Pálfi Kingánál a 0721/154–201-es, Gujdár Gabriellánál a 0724/019–721-es számon. A workshop ára 110 lej, jelentkezési határidő március 20.

A rovatból ajánljuk:

Legendás magyar musical az Aradi Kamaraszínház műsorán
December 10-én láthatják a nézők A padlást, amelyben Presser Gábor szinte mindenki által ismert csodás zenéje csendül fel.
Folklór a bábszínházban
A Bekecs Táncszínház ad ünnepi műsort Aradon. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
Művészeknek és művészetet pártolóknak is sokat adott a Kölcsey Galéria [AUDIO]
Az Kölcsey Egyesület újkori történetének egyik sikeres rendezvénysorozatát fogalja össze a minap bemutatott album.
Az agyaghadsereg replikáiból nyílik kiállítás hamarosan a múzeumban
A több mint 2200 éves szobrok másai tavaszig tekinthetők meg a Kultúrpalotában. FRISSÍTÉS: November 15-én tartják a megnyitót.
Ezer kötet a kortárskönyv-kommandó célja [AUDIO]
Nyolc év alatt több mint 900 kötettel gyarapította az iskola könyvtárát az aradi Csiky Gergely Főgimnázium kortárskönyv-kommandója.
Album jelent meg a Kölcsey Galéria első tíz évéről
Az aradi Kölcsey Egyesület történetét feldolgozó sorozatunk legújabb kötete a Kölcsey Galéria tíz évéről (2013–2023) szól.