Elhalasztják Botházi Mária könyvbemutatóját [FRISSÍTVE]

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezésében mutatták volna be Botházi Mária kötetét az Aradi Magyar Napok keretében, szeptember 23-án, szombaton 16 órától.

A szervezők tájékoztatása szerint a rendezvényt egy későbbi időpontban tartják meg. Íme, az MCC közleménye: „Értesítjük a Tisztelt Érdeklődőket, hogy Botházi Mária Fűnyíró a tündérkertben című könyvbemutatója és közönségtalálkozója személyes okok miatt elmarad és egy másik időpontban kerül megrendezésre.

Az új helyszín és időpont: október 12., csütörtök, 18 óra, MCC Aradi képzési központ (Bulevardul Revoluției / Andrássy tér 78. sz., Neumann-palota).

A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt ezen a dátumon is.”

A Botházi Mária korábbi népszerű könyveit (Biorobot, 2019; Boldogság juszt is a tiéd, 2016) és tárcáit ismerő olvasó már otthonosnak találhatja a Fűnyíró a Tündérkertben című írásainak egyedi stílusát, témaválasztását. Az új kötet lényegét így fogalmazhatnánk meg: mi romániai magyarok vagyunk, és ezzel sok minden megmagyarázható. Például az, hogy miért foglalkoztat akár egy életen át a kivándorlás kérdése, miért tekintjük természetesnek azt, ha valami nehéz, és gyanúsnak, ha valami könnyű, és miért mondjuk blokknak a panelházat? Egyáltalán: hogyan élünk, cselekszünk, gondolkodunk, és miért úgy, ahogy? A Fűnyíró a Tündérkertben karcolatai a hétköznapok erdélyi emberét láttatják különböző élethelyzeteiben, sok-sok humorral, iróniával, olykor pimaszul akár, de mindvégig derűvel és együttérzéssel.

Botházi Mária, író, szerkesztő, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem újságírás szakának egyetemi adjunktusa. Több erdélyi lapnál is dolgozott újságíróként, jelenleg a Helikon irodalmi portál publicistája. Karcolataiban görbe tükröt tart elénk arról, hogy miként élünk, milyenek vagyunk mi, erdélyi magyarok. Témái a mindennapok világából merítenek: a családi élet visszásságai, a megfelelni akarás belső és külső kényszerei, a női lét sajátságai, a női-férfi szerepek korlátai, a társadalmi elvárások jelennek meg bennük.

A rovatból ajánljuk:

A víg özvegy az Aradi Kamaraszínház műsorán
Lehár Ferenc töretlen sikerű operettjét a Magyar Zenés Színház mutatja be.
Megnyitották a múzeum felújított régészeti osztályát
Az őskőkorszaktól kezdve a középkorig láthatók leletek.
Filmtettfeszt-vetítések Aradon
Szerdától péntekig három magyar film látható a művészmoziban.
150 éve nyílt meg a közönség számára az aradi Nemzeti Színház
Akkor is a Bánk bánt játszották, mint idén október 6. előestéjén.
Ecce homo: táncszínházi előadás Munkácsy Mihály nyomán
Farkas Tamás és Tapasztó Ernő a rendező.