A közönség számára a múlt hétvégén nyitották meg a Kultúrpalotában működő múzeumi részleget, amely a közelmúltban teljes felújításon esett át: felszámolták a hagyományos tárlók egy részét, és élethű környezetet imitáló kiállítást hoztak létre.
Gazdag leletanyaggal büszkélkedhet a múzeum, a térségben ugyanis az őskőkorszakból, a neolitikumból, az ókorból, a népvándorlások korából és a középkorból származó tárgyakat találtak. Különösen értékes a Pécska környékén lelt több mint hatezer éves aranykincs, a Németszentpéter határában előkerült nőalakot ábrázoló kerámia, de kiemelt helyre kerültek a Magyar Királyság korából, az egykori Arad és Zaránd vármegyék területén itt maradt magyar műtárgyak is – hívta fel a figyelmet Bogdan Blaga vezérigazgató-helyettes azon a történészkonferencián, amelyet október 6. alkalmából az aradi vértanúkról szerveztek a múlt pénteken a Kultúrpalotában.
Az újszentannai Avar-dombot háromdimenziós rekonstrukció segítségével fedezhetik fel a látogatók. Méreteinél és leletgazdagságánál fogva, valamint történettudományi szempontból is ez az egyik legjelentősebb lelőhely Arad megyében.
A kiállítást máglyagyújtás, vetítések, korhű fegyverzetbe öltöztetett életnagyságú harcosok teszik színesebbé.