Délkelet-Európa egyik legnagyobb őslényparkja nyílik Barcarozsnyón

Délkelet-Európa egyik legnagyobb őslényparkja nyitja meg kapuit pénteken a Brassó megyei Barcarozsnyón (Râşnov). A szórakoztató központ 1,4 hektáron terül el és 45 életnagyságú dinoszauruszt sorakoztat fel.

A parkban faágak közé épített házikók, mozi és számos meglepetés várja az érdeklődőket, akik a dinoszauruszok fejlődését végigkövető látványos úton haladnak végig. A parkot ötmillió eurós (1,5 milliárd forint) beruházással létesítették, a pénz 70 százaléka uniós forrásból származik, 30 százaléka pedig önrész.

Az életnagyságú, üvegszálból készített őslények némelyikének a hosszúsága a 24 métert, magassága a 20 métert is eléri. A dinókat Romániában készítették, olyan szakemberek technikai és tudományos hozzájárulásával, akik hasonló jellegű parkot működtetnek Németországban. A létesítmény tervezőit a Steven Spielberg 1993-as filmje, a Jurassic Park ihlette. A múzeumként is működő dinópark a hét minden napján látogatható, a belépti díj felnőtteknek 28, gyerekeknek 22 lejbe kerül. A befektetők több mint százezer látogatóra számítanak az első évben.

A dinópark alig pár kilométerre fekszik az egyik leglátogatottabb romániai műemléktől, a – tévesen – Drakulához kötött törcsvári kastélytól. A környékre utazók ugyanakkor a barcarozsnyói várat is meglátogathatják, mely a legépebben megőrzött erdélyi szász parasztvár.

MTI

A rovatból ajánljuk:

Szombattól szentestéig közlekedik a Mikulás-járat
Hétköznapokon 10 és 13 óra között előjegyzett csoportoknak tartják fenn, de kora délutántól estig bárki felszállhat rá.
Élet a vadonban: dámvadak küzdelméről posztolt képeket a Romsilva
Még tart a dámszarvasok barcogása, amikor a bikák megvívnak egymással a szarvastehenekért.
Shake-turné Arad megyében
A musicaleket, operetteket és sanzonokat előadó kvartett a temesvári magyar színház művészeiből áll.
Maneszes Márton és nótás barátai Aradon
A belépés ingyenes, azonban meghívóhoz kötött.
Egyre többen figyelhetik és örökíthetik meg a sarki fényt a digitális eszközöknek köszönhetően
A legutóbbi aurora borealis negyedórán át szabad szemmel is látható volt.