Emellett fontos szempont az is, hogy amennyiben valaki komolyabb problémákkal szembesül, de nem jelzi ezt a hatóságok vagy szakemberek felé, annak lehetőséget adjunk, hogy hozzáértő segítségnyújtásban részesüljön.
A Nőszervezet elsősorban azoknak az időseknek a helyzetén szeretne könnyíteni, akiknek a családja nem él itthon, vagy nem használnak számítógépet, internetet, esetleg nem értesülnek a helyi segítő lehetőségekről.
„Most rajtunk a sor, hogy visszaadjuk a törődést, és az idős emberekre odafigyeljünk. Ha szemtől szemben nem is tudunk, de legalább telefonon mellettük legyük, biztassuk, támogassuk őket” – vallják a szervezők. Nagyon fontos, hogy pótoljuk azt a figyelmes, érdeklődő, barátságos hangot számukra, amely a kijárási tilalom idején az elszigeteltség miatt hiányzik a mindennapokból.
A program lényegét képező segítő beszélgetés nem minősül terápiás beszélgetésnek vagy lelkisegély-szolgálatnak. A cél a tájékoztatás, amely szakemberek által összeállított útmutató alapján történik. A projekt önkéntesei rendszeresen telefonálnak az ezt igénylő időseknek, akiket nem csak meghallgatnak, de naprakész információkkal is ellátnak. Fontos, hogy minél több idős ember érezze: nincs egyedül, megoszthatja másokkal gondjait, meghallgatja őt valaki. A projekt első körben 9 megyében indul.
Önkéntesek jelentkezését várjuk, akik szeretnének részt venni a projektben és szívesen kapcsolatot teremtenek a szépkorúakkal. Jelentkezni online az űrlap kitöltésével lehet. Azok az idősek, akik igénylik a szolgáltatást, Bogya Annánál, a Nőszervezet ügyvezető elnöknél jelentkezhetnek hétköznaponként 10–13 óra között a 0756/322–006-os telefonszámon.
Amennyiben ismer egyedül élő idős személyt, küldje el az illető nevét és telefonszámát üzenetben a Nőszervezet Facebook-oldalára. A szervezet munkatársai gondoskodnak a további teendőkről.
Figyeljünk az idősekre! Itt az idő, hogy meghalljuk és meghallgassuk egymást!
Forrás: korona.rmdsz.ro