Arad volt a Rólad szól! konzultációs karaván 11. állomása. Elsőként a Csiky Gergely Főgimnáziumban 30 diák mondta el véleményét az őt leginkább foglalkoztató kérdésekkel kapcsolatban. A diákoknak szánt kérdőív főként a tanterv- és szabadidős tevékenységek témaköreit taglalta. A délutáni konzultáción, a Jelen Házban 20 fiatal, egyetemisták és pályakezdők válaszoltak főként a gyerek- és munkavállalást érintő kérdésekre.
A fiatalok táblagépek segítségével válaszolhattak a kérdésekre és mivel a konzultációkat egy moderátor vezette, így lehetőség adódott, hogy bővebben kifejtsék véleményüket is egy-egy kérdésben. Antal Lóránt, a MIÉRT elnöke elmondta: „Egy évvel ezelőtt amikor a Magyar Ifjúsági Értekezlet elnöke lettem, már megfogalmaztam, hogy nyitnunk kell a fiatalok felé. Nem a kiüresedett struktúrákkal kell foglalkoznunk, hanem be kell mennünk a fiatalok közé, személyes kapcsolatot kell velük kialakítanunk, hiszen mi értük dolgozunk, az ő érdekeiket képviseljük. Célunk, hogy a konzultáció eredményeképpen egy aktuális és reális képet kapjunk a fiatalok helyzetéről, ezért is arra biztatjuk őket, hogy bátran válaszoljanak a kérdésekre az őket leginkább foglalkoztató problémákkal kapcsolatban, hogy mi majd le tudjunk tenni a politikum asztalára egy valós és hiteles igénycsomagot az ifjúság részéről.”
Geréd Imre az RMDSZ ifjúsági ügyekért felelős ügyvezető alelnöke a karaván céljáról kifejtette: „Minél több
fiatalt szeretnénk megszólítani, hogy adjanak hangot a véleményüknek, hiszen így tudunk változást elérni és befolyásolni a döntéshozatalt. Az eddigi visszajelzések alapján az a konklúziónk, hogy a fiataloknak szükségük van egy kiszámítható jövőképre és biztonságos szülőföldre. Nekünk, fiatal politikusoknak és ifjúsági vezetőknek az a feladatunk, hogy a politikum és a döntéshozatal irányába jelezzük a fiatalok legégetőbb problémáit, amelyekre programokkal és törvénykezdeményezésekkel adhatunk választ.”
Pál Norbert, az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet elnöke hasznosnak vélte a találkozókat: „Örülök, hogy végre megkérdezték a diákokat az őket leginkább foglalkoztató problémákról, hiszen eddig erre nem került sor országos szinten. Meglepetés volt számomra, hogy a fiatalokat ilyen nagy számban érdekli a politika és a közélet, s örömmel tölt el, hogy a konzultáció következtetéseként el lehet mondani, hogy a fiatalok nagy része a szülőföldön való boldogulást választaná a külföldre költözés helyett.”
A MIÉRT közleménye