A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány ötödik alkalommal hirdette meg a MOL Gyermekgyógyító Programot, melynek révén 300 000 lej összértékű támogatást nyerhetnek olyan civil szervezetek, amelyek krónikus betegségekben szenvedő, fogyatékkal élő, vagy hosszas kórházi kezelés után lábadozó gyermekek élményterápiás vagy művészeti terápiás kezelésével foglalkoznak. A program célját s folytonosságát tekintve egyedinek számít Romániában. „A MOL Gyermekgyógyító Program eddig 6600 gyermek esetében jelentett segítséget, a támogatások összértéke pedig mostanáig közel 1,2 millió lej. Úgy hisszük, hogy a vállalkozás és a közösség fejlesztése csakis együtt történhet. Ez a program sok fiatal és sok család életébe hozott kedvező változást. Határozott álláspontunk a további támogatás és fejlesztés, ezért is alapítottuk a MOL Gyermekgyógyító Díjat, amellyel a legsikeresebben megvalósított projektet jutalmazzuk”, nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A MOL Gyermekgyógyító Díjat elnyerő szervezet a a következő pályázati évben a lehetséges legnagyobb támogatásban – 20 000 lej – részesül, képviselője pedig a zsűri tagjaként részt vesz a benyújtott pályázatok elbírálásában. A díjat első alkalommal a mostani kiírás során nyertes projektek megvalósítása után ítélik oda. Pályázási határidő: 2013. november 9.
A Gyermekgyógyító program 2013. évi meghirdetésére Craiován került sor, az Olténiai Múzeum konferenciatermében szervezett rendezvény keretében, ahol a tavalyi kiíráson támogatott szervezetek bemutatták megvalósított projektjeiket és az elért eredményeket.
A korábbi években nyertes projektek közül ismertek közé tartozik a nagyenyedi Hip-Tep lovasterápia, a Little People Egyesület Bátor Oroszlánja, amely a gyermekonkológiai központokba beutalt fiatalok és gyermekek nagy segítője, a Pașcani Speciális Iskolában létrehozott fazekasműhely és multiszenzoriális kabinet, valamint a gyógytáborok. Valamennyi keretében új gyógymódokat alkalmaztak és fejlesztettek a sajátos igényű beteg gyermekek számára.
„Alkalmam volt megfigyelni a MOL Gyermekgyógyító Program keretében nyertes pályázatok többségének megvalósulását, a munkában résztvevő szakemberek magasfokú hozzáértését és áldozatkészségét. Ezek a projektek jelentős hatással voltak az érintett gyermekek és családok életére, és hiszem, hogy a jó példa a továbbiakban is hat”, mondta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
(MOL-közlemény)