A vállalat pénteki sajtóközleménye szerint a kivitelező Astaldi–Boegl nemzetközi konzorciumnak többek között a vízelvezőt árkok kotrását kell még elvégeznie, több mint nyolc kilométer hosszan hiányzik a fényellenző a szemközti sávok között, az esővíznek negyven túlfolyót kell építeni, továbbá el kell készíteni ötven kilométer hosszan (a szakasz mentén oda–vissza) egy műszaki utat.
Amíg ezeket nem készítik el, nem tekinthető befejezettnek a munka – bár közlekedni továbbra is szabad a sztrádán, mert nem magán az úttesten kell beavatkozásokat végezni, csakhogy érvényben marad a 100 kilométeres óránkénti sebességkorlátozás.
A dél-erdélyi autópálya 22-km-es Nagylak–Pécska szakaszát, illetve egy hat kilométeres részt Pécska és Arad között tavaly decemberben nyitottak meg a forgalom előtt. Igaz, hogy az Arad–Nagylak irányba csak a 7,5 tonnánál kisebb súlyú járművek használhatják, merthogy Nagylaknál le kell hajtani a pályáról, és a régi útvonalon, a városon keresztül közelíthető meg a határátkelő – ott meg gyakran várakozniuk kell a kamionoknak, ezért a sztrádán alakulhatnak ki torlódás. A Nagylak–Arad irányban nincs súlykorlátozás.
Idén június végéig be kell fejezni a hiányzó Arad–Pécska szakaszt is, és a terv szerint akkor csatlakozhat az A1-es sztráda a magyarországi M43-as Makó–Nagylak szakaszával. Az eredeti tervben nem szerepelt határátkelő építése az autópályán, de mivel Románia schengeni csatlakozása késik, ezt is meg kell építeni, kissé áthúzza a számításokat. 2016-ig el kellene készülnie a dél-erdélyi autópályának egészen Nagyszebenig.