A civil szervezet és a magyar iskolaközpont közti partnerség keretében keresték fel Bálint Erika tanító és diákjai a tájvédelmi körzet látogatói központját az aradiak népszerű kirándulóhelyén, a Csálai-erdőben. A park munkatársa, Florin Hălăstăuan mesélte el az Aradtól a román–magyar határig 80 km-en át kanyargó folyó mentén lévő természetvédelmi terület létrehozásának történetét, beszélt arról, hogy a Maros milyen fontos szerepet töltött be Arad és a vonzáskörzete életében, a víz- és környezetvédelem jelentőségéről, a szennyezés hosszú távú következményeiről. A Maros-ártér őshonos és invazív fajairól, az itt fellelhető növényekről és itt élő állatokról is hallhattak a gyerekek ismertetőt.
Az elméleti bemutató követően műhelymunkán vettek részt a tanulók: a ranger a környéken fellelhető természetes alapanyagok felhasználásával mutatta be a tintakészítés ősi módszerét, a gyerekek pedig lúdtollal írhattak az előállított tintával.
A helyszínen elfogyasztott ebédet követően a tanösvényen tettek meg rövid túrát a diákok, ami után szabadprogram állt rendelkezésükre, hogy levezessék a fölös energiákat, kora este pedig bérelt autóbusszal tértek vissza az iskolához.
A kirándulást a Magyar Kormány Nemzetpolitikai Államtitkársága támogatta a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által, a Hagyományőrző kirándulások szórványban élő iskolások számára című pályázat révén. A gyerekek a közeljövőben a Tornyai Tájházba és a világosi várromhoz is ellátogathatnak.