Rekordszámú magyar vállalkozás az Agromalimon

Huszonkét magyarországi partnerének biztosított bemutatkozási lehetőséget a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. az immáron 30. alkalommal megvalósult aradi Agromalim agrár- és élelmiszeripari szakkiállításon. A CED további két kísérőrendezvény megszervezésével segítette elő a magyar cégek hatékony és eredményes külpiacra lépését – olvasható az intézmény sajtóközleményében.

Románia a tavalyi évben Magyarország negyedik legfontosabb export célpiaca volt, a magyar kivitel meghaladta az 5,3 milliárd eurót, mindamellett, hogy a mezőgazdasági eredetű termékek exportjának mintegy 11 százaléka irányult a román piacra.

Mindezekre tekintettel, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. kiemelt figyelmet fordít a meghatározó agráripari vállalkozások hatékony és fókuszált külpiaci pozícionálására. Ennek jegyében a CED az idei évben rekordszámú, összesen 22 magyarországi partnerének biztosított részvételi lehetőséget a nyugat-romániai régió legjelentősebb, nemzetközileg meghatározó mezőgazdasági fókuszú szakrendezvényén, az Agromalimon.

A kollektív – kül- és beltéri kiállítói térrel is rendelkező – nemzeti standon a bemutatkozó magyar vállalkozások termékportfóliója az agráripar szinte valamennyi szegmensét lefedték, így bemutatásra kerültek többek között kiváló minőségű magyar borok és egyéb prémium kategóriás élelmiszerek, mezőgazdasági kisgépek, takarmányok, különböző speciális mérőműszerek, valamint talajművelő munkagépek is.

„Az Agromalim már a tavalyi évben is az egyik legsikeresebb kiállítások közé tartozott, hiszen partnereink több mint 110 millió forint értékű sikeres ügyletet valósítottak meg a részvételnek köszönhetően, valamint számos olyan hosszú távú együttműködést alakítottak ki, amelyek a jövőben újabb exportsikereket eredményezhetnek. Célunk, hogy az idei évben, a hangsúlyosabb szerepvállalásnak köszönhetően, még komolyabb ügyletértéket könyvelhessenek majd el partnereink” – fogalmazott Csík László, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Kísérőrendezvények az eredményes piacra lépésért

Az esemény keretében, a CED aradi regionális képviselete társszervezésében XX. Magyar–Magyar Gazdatalálkozó címen B2B tárgyalásokkal egybekötött szakmai fórumot is rendeztek. A kísérőrendezvényen a részt vevő vállalkozások átfogó tájékoztatást kaptak többek között az EU agrárpolitikájának aktualitásiról, a román mezőgazdaság helyzetéről, illetve az ágazathoz kapcsolódó üzleti lehetőségekről.

A CED ezen túlmenően, az Aradi Kereskedelmi Kamara közreműködésével célzott üzletember találkozót is szervezett az Agromalimon résztvevő partnerei számára. Az esemény keretében a magyar cégeknek lehetőségük nyílt regionális kapcsolatrendszerük kiszélesítésére, konkrét tárgyalások megvalósítására.

A rovatból ajánljuk:

Drágább Aradon bevásárolni, mint Bukarestben
Az alapélelmiszerek árait vizsgálták.
Összesen 236 alkalmazott elbocsátását jelentette be két Arad megyei cég
Egy autóipari és egy műanyagipari vállalkozás jelentette be a létszámleépítést, 42 alkalmazottnak küldtek már értesítést erről.
Kamionos gáztöltőállomást avattak Pécskán
A dél-erdélyi (A1-es) autópálya pécskai lehajtójának közelében épült meg az olaszországi Vulcan Gas romániai leányvállalatának első töltőállomása, amelyet a közeljövőben egy bukaresti és egy konstancai kút megnyitása követ.
December 20-ig törleszthető a fináncnak az adóhátralék
Az adóamnesztia lényege, hogy a cégek mentesülnek a büntetőkamatok kifizetése alól, a magánszemélyeknek pedig csak az adósság egy részét kell befizessék.
Az agrárminiszter szerint már utalják az aszály utáni kártérítéseket
A következő napokban összesen több mint 2 milliárd lej érkezik meg a számlájukra – mondta Florin Barbu.
Legfeljebb két évig alkalmazható valaki minimálbérrel, utána emelni kell a fizetését
Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.