A MOL Románia az elmúlt egy évben több mint háromezer liter használt étolajat gyűjtött be a lakosságtól, és a példáját követve egyéb intézmények is elindították saját szelektív hulladékgyűjtő programjukat.2012 augusztusában a MOL Románia lett az első benzinkúthálózat, amely szelektív hulladékgyűjtési programot indított a lakossági használtolaj begyűjtésére, kezdetben 30 benzinkúton. A vállalat a helyi közösségek rendelkezésére bocsátja logisztikai és humán erőforrás kapacitását, úgy, hogy ebből anyagi előnye nem származik. A program partnere, a Biofilter Románia biztosítja az olajgyűjtő hordókat, valamint az elszállítást ahhoz a létesítményhez, amely a használt olajat raktározza, megtisztítja, továbbá pedig biztosítja annak feldolgozását és hasznosítását. A program kedvező fogadtatásának köszönhetően 30-ról 46-ra bővítették a gyűjtőpontok számát, és most már 11 városban lehet leadni a használt olajat.
A MOL Románia azért tartotta szükségesnek a program elindítását, mert az égett olaj felhasználásának gondját csak a vendéglők oldják meg, ezek esetében törvény szabályozza a hulladék szervezett elszállítását és feldolgozását, míg az ország lakossága évente megközelítőleg 260 ezer tonna étolajat fogyaszt. A csatornarendszerbe és/vagy szemétbe kerülő használt étolaj a csatornahálózat falára lerakódva a vezetékek eldugulásához vezet. Ha az elhasznált étolaj élővízbe kerül, hatása katasztrofális: az álló- vagy folyóvizek felszínén lebegő olajfolt meggátolja az oxigéncserét, és ezáltal elpusztítja az élővilágot.
Aradon három MOL-kútnál lehet leadni a használt étolajat: a Radnai úton, a Zimándi úton és a Vlaicu-negyedben (a vasúti átjáró szomszédságában).
(MOL-közlemény)