Nem magyar állampolgárok Magyarországra történő belépésének feltételei

A magyar rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint Magyarországra személyforgalomban nem magyar állampolgárok nem léphetnek be, néhány kivételtől eltekintve.

A magyar rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint Magyarországra személyforgalomban nem magyar állampolgárok nem léphetnek be, kivéve:

  • ingázási célból (munkavégzés, tanulmányok folytatása, egészségügyi ellátás) létrejött megállapodás alapján a szomszédos állam állampolgárai;
  • humanitárius célból történő tranzitáthaladás érdekében a szomszédos állammal létrejött megállapodásban megjelölt államok polgárai;
  • a kapcsolt vállalkozások közötti üzleti célú utazás esetén a meghatározott országokból érkező szlovák, cseh, lengyel, osztrák, német, koreai, japán állampolgárok;
  • az agrárágazat munkaerőigényének biztosítása céljából a szomszédos országokból érkező szomszédos államok állampolgárai;
  • különös méltánylást érdemlő esetben az elektronikus úton, az erre a célra létrehozott elektronikus űrlapokon magyar nyelven leadott beutazási kérelem pozitív elbírálása esetén (http://www.police.hu/hu/ugyintezes/elektronikus-ugyintezes/meltanyossagi-kerelem-magyarorszagra-torteno-beutazashoz).

A belépés előfeltétele a fenti valamennyi esetben, hogy az érintett személyek:

  • a belépéskor alávetik magukat egészségügyi vizsgálatnak és COVID-19 fertőzés gyanúja nem állapítható meg;
  • rendelkeznek a schengeni határ-ellenőrzés kódexben előírt beutazási feltételekkel, és
  • hitelt érdemlően igazolják, hogy a célországba történő belépésük biztosított.

A Nyugat-Európából történő tranzitáláshoz Hegyeshalom, Rajka és Tornyiszentmiklós határátkelőhelyen van lehetőség naponta (magyar idő szerint) 20.00–12.00 óra között, a kilépés:

  • a román és a moldáv állampolgárok részére kizárólag Ártánd és Nagylak közúti határátkelőhelyen;
  • a bolgár állampolgárok részére kizárólag Nagylak közúti határátkelőhelyen;
  • az ukrán állampolgárok részére kizárólag Záhony közúti határátkelőhelyen;
  • a szerb állampolgárok részére kizárólag Röszke autópálya határátkelőhelyen;
  • a szlovák, az osztrák, a szlovén és a horvát állampolgárok részére valamennyi, a hazájuk irányába nyitva tartó határátkelőhelyen lehetséges.

A nyugat-európai úti céllal történő tranzitálás:

  • Románia területéről Nagylak és Ártánd közúti határátkelőhelyen naponta (magyar idő szerint) 06.00–24.00 óra között;
  • Szerbia területéről Röszke autópálya határátkelőhelyen naponta (magyar idő szerint) 10.00–22.00 óra között;
  • Ukrajna területéről Záhony közúti határátkelőhelyen naponta (magyar idő szerint) 10.00–22.00 óra között lehetséges.

A tranzit áthaladást biztosító időszakban az érintett:

  • az erre kijelölt útvonalon haladva a legrövidebb időtartam alatt köteles elhagyni Magyarország területét;
  • Magyarország területén csak az áthaladáshoz elengedhetetlenül szükséges alkalommal, a kijelölt üzemanyagtöltő állomáson és pihenőhelyen lehet megállni;
  • amennyiben a határátlépési, tartózkodási, közlekedési, egészségvédelmi, valamint útvonalra és megállási lehetőségekre vonatkozó szabályt megszegi, szabálysértést követ el [81/2020. Korm. rendelet 5. § (5) bekezdése alapján], amely miatt pénzbírság, illetve helyszíni bírság kiszabásának van helye.

A Magyarországon működő határátkelőhelyekkel kapcsolatos információk, valamint a tranzitútvonalak ezen a linken érhetők el.

Az Aradi Hírek egyik olvasójának személyes tapasztalata, hogy a romániai illetőség, magyar állampolgársággal is rendelkezők sem utazhatnak be csak a fenti feltételek alapján, még akkor is, ha ingatlannal rendelkeznek a határ túloldalán, mert nem minősülnek ingázónak. 

A rovatból ajánljuk:

Politikai „földcsuszamlást” indított el az elnökválasztás első fordulójának eredménye
Călin Georgescu független jelölt és Elena Lasconi USR-s jelölt jutott a második fordulóba, a kormánykoalíció két pártjának elnökei, Marcel Ciolacu és Nicolae Ciucă pedig benyújtották lemondásukat a pártelnöki tisztségről a választási kudarc nyomán.
Ingázni fog a hőmérő higanyszála a következő két hétben
A Bánságban és Körösök vidékén a hét végére hűl le az idő.
AUR-tiszteletbeli elnöki tisztség és háborús bűnösök népszerűsítése fűződik Călin Georgescu nevéhez
Az ügyészség büntetőeljárást indított ellene, mert azt mondta, hogy a Vasgárda vezérei hősöknek és mártíroknak tekinthetők.
Fordult a kocka: Călin Georgescu nyerte az elnökválasztás első fordulóját, Lasconi megelőzte Ciolacut [FRISSÍTVE]
Az Állandó Választási Hatóság valós időben közzétett adatai szerint a szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 99,97 százalékos feldolgozottságánál majdnem 23 százalékkal vezet a független jelölt.
Exit poll: Ciolacu és Lasconi jutott az elnökválasztás második fordulójába
Az urnáktól távozó szavazópolgárok körében végzett közvéleménykutatás eredményei szerint a PSD és az USR jelöltje végzett az első két helyen.
Közel 19 ezer szavazóhelyiségben több mint 18 millió állampolgár voksolhat az elnökválasztás első fordulójában
Ha egyik jelölt sem nyeri el az érvényes voksok több mint felét, december 8-án második fordulót tartanak a két legtöbb szavazatot kapott jelölt részévtelével.