A 2-es számú Általános Iskola idei iskolanapja reggeltől estig tartott a sportpályán, és a néhai Alsóvárosi Leányiskola mögötti sátrakban. Délelőtt a román tagozat szerepelt, és labdarúgó tornán vettek részt a focizó diákok.
A délutáni műsort a Laukó Katalin festményeiből álló kiállítás nyitotta. A festőről és képeiről Nagy István beszélt a főbejáratot megtöltőknek, majd Bölöni György megyei képviselő átadta a frissen tatarozott helyszínt. Utána Dancu Gréta műsorközlő vezetésével előbb az elemis, majd a fölső tagozatos diákok mutatták be műsorszámaikat.
Az elemiseket fölkészítő tanítók: Bella Hajnalka, Borsos Jolán, Chira Ildikó, Tóth Edit és Zabán Anikó voltak. Az V–VIII. osztályosok Bella Ibolya, Köles Katalin és Varga Ibolya irányításával készítették elő a műsorszámaikat.
A közönség tapssal hálálta meg a gyermekek igyekezetét.
Az apátfalvi Mátó Mátyás tárogatóművész hangszerével a kuruc szabadságharcra és Rákóczira emlékeztette hallgatóságát. Az utolsó dalt, az Isten áldd meg a magyart el is énekelte.
A Búzavirág táncosai, ifj. Bartok András és húga Enikő, két táncot mutatott be a tőlük megszokott magas színvonalon.
A csanádpalotai, felnőttekből álló hagyományőrző néptánccsoport két táncot adott elő. Őket az iskola igazgatója, Bede Bacsilla Eszter ünnepi köszöntője követte, amit az eseményt támogató 16 természetes és jogi személy felsorolásával zárt.
Az iskolanapon idén sem maradt el a profi művészek produkciója. Tandi Flóra és Demeter László szegedi származású énekesek dalokat adtak elő, majd Éder Enikő és Molnos András, a Temesvári Magyar Színház művészei zárták az igen színvonalas műsort.
Éder Enikőt a pécskai Borsos Pál villanyorgonán, és a temesvári színész Kiss Attila gitáron kísérte. Molnos András operettslágereket adott elő igen nagy sikerrel. A közönség tapsa többször szakította meg a műsorszámokat. Az 50 percesre tervezett fellépés 75 percig tartott.
A műsor után a közönség és a meghívottak villanyfényes vacsorán vehettek részt.
Nagy István