Az aradi Csiky Gergely Főgimnázium gólyabáljának témája A legnagyobb showman című filmen alapult, mely a cirkusz keletkezését és elterjedését mutatja be. A cikuszra jellemző sokszínűséget és „káoszt” ábrázoló nyitó tánc után a gólyáknak a különprodukcióikkal kellett színpadra állniuk, hogy megmutassák, gólyacsoportjuk mivel készült az elmúlt hetekben. Legnépszerűbb a tánc, az éneklés és a paródia műfaja volt a kilencedikesek körében.
Ezt követően négy próbát kellett kiállniuk a gólyáknak. Először is, egy rövid kvízt kellett kitölteniük a film cselekményére és szereplőire alapozva, majd vattapamacsokat kellett átvigyenek a színpad egyik végében levő asztalról a másik végében levő asztalra, csakis az orrukat használva. Egy kis segítséget kaptak: rendelkezésükre állt egy kis krém, melyet orrukra kenhettek. A harmadik körben improvizálást mutattak be csapattársaikkal, a szituációk alapján. A feladatot nehezítette, hogy mindegyik gólya egy-egy tulajdonságot is húzott a kalapból, melyet szigorúan be kellett tartania alakítása során. Végül pedig, ha már cirkuszi hangulatban voltunk, egy ügyességi feladatot is végre kellett hajtaniuk: a homlokukra helyezett kekszet kezük használata nélkül kellett eljutassák a szájukhoz és megegyék.
A Gólyaeskü elmondása után, melyben a legfrissebb licisták engedelmet és alázatosságot ígértek tanáraiknak, következett az eredményhirdetés. A gólyhét győztese Andó Nándor és Spier Alexandra, az internetes szavazás dobogójának legfelső fokára pedig Ménesi Vivien és Back Levente állt. A zsűri potszámai alapján a harmadik helyen végzett Lacsán Zsófia és Ormos Alex, második lett Ménesi Vivien és Back Levente, a gólykirálynő Mureşanu Erika, a golyakirály címét pedig Andó Nándor nyerte el.
A gólyabálos élményeikről kérdezgette az új kilencedikeseket a bál másnapján a Temesvári Rádió ifjúsági műsora két aradi kisriportere, Tóthpál Eszter és Naschauer Kinga. Hallgassa meg: