Megalakult a tőzmiskei és a németperegi képviselőtestület is

A németperegi képviselőtestület, a hátsó sorban Faragó Péter megyei RMDSZ-elnök és a Tóth Csaba prefektus is látható a csoportképen | Fotó: RMDSZ

A németperegi képviselőtestület, a hátsó sorban Faragó Péter megyei RMDSZ-elnök és a Tóth Csaba prefektus is látható a csoportképen | Fotó: RMDSZ

Az RMDSZ-es vezetésű Arad megyei önkormányzatok közül Németperegen és Tőzmiskén alakult meg az új helyi képviselőtestület legutóbb.

A június 9-i – előre hozott – helyhatósági választások eredményeként kialakult új összetételű képviselőtestületek az elmúlt két hétben tartották az alakuló üléseiket, miközben a meg- vagy újraválasztott polgármesterek október 27-ig letették hivatali esküjüket.

Németperegen október 31-én, a múlt csütörtökön a helyi tanácsosok is felesküdtek, pontosabban a 11-ből csak 10-en, mert az egyik RMDSZ-es képviselőnek érdekösszeférhetetlenség miatt le kellett mondania, és a helyére lépő személy mandátumigazolása még nem érkezett meg – magyarázta az Aradi Híreknek Kovács Imre, a Kispereg és Németpereg alkotta község negyedik mandátumánál tartó polgármestere.

A testületben egyébként az RMDSZ-nek 6 szavazata van (eggyel kevesebb, mint az előző ciklusban), a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) három, a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) egy, és hagyományosan bejuttatott egy jelöltet a Romániai Rutének Kulturális Szövetsége (UCRR) is.

Az alpolgármester-választással megvárják, hogy teljes legyen a testület létszáma – mondta Kovács Imre –, de Orth Norbert személyében folytonosságra lehet számítani. Az RMDSZ az eddigi alpolgármestert fogja javasolni, és mivel többségben van, meg is fogják választani, de a több párt sem fogalmazott meg ellenvetést.

Jól végzi a dolgát, és ha valami jól működik, miért kellene változtatni?

– indokolta meg a polgármester.

Tőzmiske községben – amelyhez közigazgatásilag Simonyifalva, Vadász és Bélzerénd tartozik – hétfőn tartották a helyi tanács alakuló ülését. Pallagi Máté személyében új polgármestere van a községnek, az RMDSZ jelöltje a június választásokon a 24 évig hivatalban lévő Haász Tibor örökségét vette át. Eredményes kampánya volt Pallaginak és az RMDSZ-nek, mert

a 13 tanácsosi helyből 8-at megszerzett a magyar érdekvédelmi szövetség. A többi mandátumokon a PNL, a PSD (2-2 szavazat) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) osztozik (1 szavazat).

A tőzmiskei önkormányzat döntéshozó fóruma és végrehajtó szerve | Fotó: RMDSZ

Pallagi Máté elmondta: tárgyalások folynak az alpolgármesteri tisztségről, ő azt szeretné, ha RMDSZ-es helyettes lenne, de minden attól függ, hogy megyei szinten az RMDSZ hol, melyik párttal tud megegyezni az alpolgármesteri pozíciókról.

A rovatból ajánljuk:

Havazott az éjjel, beindultak a hókotrók, pénteken tetőzhet a vihar [FRISSÍTVE]
A meteorológiai szolgálat csütörtökre sárga, péntekre pedig narancssárga jelzésű viharriasztást adott ki Arad megye északi térségére. Erős széllökésekre, néhol hóviharra lehet számítani, a látási viszonyokat a kavargó hó ronthatja.
Megalakult a megyei önkormányzat, egyelőre egy RMDSZ-es tanácsos tett esküt
A 33 tagú közgyűlésből 28-an tettek hivatali esküt.
Második nekifutásra megalakult az aradi képviselőtestület
A két alpolgármesteri tisztség elosztása nem szerepelt napirenden. A román pártok az elnök- és parlamenti választások eredményétől teszik függővé a tárgyalásokat.
A báránybőrbe bújt farkas, az „aranyosan” alkalmatlan és a józan ész – Mivel maradtunk az elnöki vitából?
Nagy várakozások előzték meg az államfőjelöltek hétfő esti vitáját a Digi24-en, amelynek győztese Kelemen Hunor. (x)
Csiky-nap: az iskola nem csak tanít, közösséget is nevel [AUDIO]
Az iskola névadójára, a magyar dráma megújítójaként ismert Csiky Gergelyre emlékeztek a Magyar Szórvány Napján az aradi magyar főgimnáziumban.