A tervben keleti körgyűrűként megnevezett útszakasz 11 kilométer hosszú, Angyalkútnál egy új Maros-híd, Öthalomnál pedig egy a vasutat áthidaló felüljáró építése is szerepel a projektben. A temesvári székhelyű Regionális Út- és Hídépítő Vállalat (DRDP) az Agerpres hírügynökség kérésére közölte: a munkálatok 80 százaléka elkészült már, a híd és a felüljáró építése pedig 90 százaléknál tart, úgyhogy tartani tudják az eredetileg 2025 januárjában megjelölt átadási határidőt.
Az új körgyűrűszakasz mentén egy 7,5 kilométeres kerékpárút halad majd, a tömegközlekedési eszközöknek megállóhelyeket jelölnek ki, és öt körforgalmat is kialakítanak. A 308 millió lejbe kerülő munkálatok elvégzésére kötött szerződést 2022 októberében írták alá a PORR Construct csoport romániai leányvállalatával, az építkezés megkezdésekor pedig Iustin Cionca, az Arad megyei önkormányzat elnöke azt monda, hogy a befejezés után Arad lesz az első romániai megyeszékhely, amelyet teljesen „bekerít” a teherforgalmi terelőút.
Az új útszakasz az Arad–Temesvár országút (DN 69) és az Arad–Déva országút (DN 7) között teremt összeköttetést, illetve fel lehet hajtani róla a dél-erdélyi (A1-es) autópályára is.
Aradnak jelenleg két használható körgyűrűszakasza van: az autópályarangú terelőút, amit az A1-es sztráda 2015-ös befejezése előtt már használatba adtak, és a régi körgyűrű, ami a 7-es számú országút (DN 7) része, s összeköttetést teremt a nagylaki határátkelő felől érkező, Nagyvárad, illetve Déva felé haladó forgalomnak. Évtizedekig rémálom volt ezen az autózás, néha órákba tellett átjutni, mert két vasúti átkelőt is keresztez a műút, de a 2018. októberében, illetve a tavaly decemberben átadott felöljárók normalizálták a helyzetet.