A rangsorolás előtt az elektorok meghallgatták és elfogadták az RMDSZ két helyi tanácsosának – Bognár Leventének és Cziszter Kálmánnak – a beszámolóját a városi képviselő-testületben végzett elmúlt négyéves munkájáról. „A 23 tagú tanácsban a két RMDSZ-es mandátum 8,7 százalékos arány, ebből a pozícióból kell támogatni a magyar közösséget” – bocsátotta előre Az alpolgármesteri tisztséget 16 éve betöltő Bognár. A folytatásban elmondta, hogy így is sikerült a magyarságnak az összlakossághoz mért arányánál jóval nagyobb támogatást kiharcolnia a magyarok kulturális és oktatási intézményei, egyházai, valamint közösségi és hagyományőrző rendezvényei számára. Példaként említette, hogy a Csiky Gergely Főgimnázium régi épületének felújítását sikerült kétharmad részben befejezni, 360 ezer lejt előirányozni a költségvetésből a magyar kulturális rendezvények megszervezésére, a város 500 ezer lejre emelte az Aradi Kamaraszínház büdzséjét, és a nézőszám is hatezerről nyolc-kilencezerre nőtt; az elmúlt négy évben állítottak emléket a történelmi magyar személyiségeknek (Salacz Gyula-szobor, Szántay Lajos-emléktábla). A történelmi magyar egyházak támogatása is a magyar közösség képviseletét jelenti – tette hozzá az alpolgármester, aki kitért az általános közigazgatási feladatok ismertetésére, a testvérvárosi kapcsolatok erősítésére, az életminőség javítását szolgáló városfejlesztési munkákra, mert mondta, városatyaként ezekkel is kötelességük foglalkozni az RMDSZ-es képviselőknek.
Cziszter Kálmán – aki nem vállal újabb mandátumot – többek között elmondta, hogy a centenáriumát 2013-ban ünneplő Kultúrpalotának a kupoláját és faszerkezetét sikerült úgy renoválni, hogy újabb száz évet kibírjon. Sajnálatát fejezte ki, hogy az RMDSZ-es tanácsosok száma kettőre fogyatkozott, de remélte, hogy idén sikerül legalább hármat bejuttatni, hiszen akkor már frakcióként tevékenykedhetnek, és nagyobb súlyuk lesz az RMDSZ-es voksoknak a városi döntéshozó testületben. Cziszter Bognár Levente munkáját méltatva úgy fogalmazott, hogy „amióta alpolgármester, sikerült egyfajta kézi vezérlésű kulturális autonómiát megvalósítania”.
A beszámolók után a tanácsosjelöltek rangsorolását ejtették meg. Nem volt tolongás a helyekért, mindössze hárman adták be pályázatukat. Az alapszabályzat értelmében a városi elnök (Bognár Levente) alanyi jogon elfoglalhatja a listavezetői helyet, így az utána következő helyekért folyt a verseny. Szabó Mihály korábbi megyei ügyvezető elnök kapta a legtöbb szavazatot Hadnagy Dénes, a Megyei Küldöttek Tanácsának elnöke és Farkas Viktória szociális alelnök előtt.
Hogy az RMDSZ-lista teljes legyen, a szabadon maradt helyek betöltésére felkérnek személyeket.
Pataky Lehel Zsolt