Egy szuperhatalmat nagyon nehéz vezetni, de talán még nehezebb az elnöki pozícióba kerülni. George Washingtont még ellenszavazat nélkül választották meg az Egyesült Államok elnökévé. Utódai már nem voltak ilyen szerencsések. Voltak köztük fölényes módon győzelmet aratók, és voltak, akik megrázkódtatások és botrányos választások után kerültek az ovális szobába.
Az előadás bemutatja, hogyan változott kétszáz év alatt az elnökválasztás, kik jutottak hatalomra viharos körülmények közepette, és milyen módszerekkel lehetett megnyerni vagy éppen elveszíteni a választók támogatását. Az előadásban kitér az érintett amerikai elnökök Európával és európai államokkal való kapcsolatára is.
Dr. Hahner Péter a Szombathelyi Tanárképző Főiskolán és az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szerzett oklevelet, 1985-től 2018-ig a Janus Pannonius Tudományegyetem (ma Pécsi Tudományegyetem) oktatója volt. Részt vett a történelmi tanszékek egyetemi alapképzéseiben, levelező képzéseiben és a PhD-program szervezésében. 2001–2016 között az Újkortörténeti Tanszék vezetője volt. Huszonnégy önálló kötete jelent meg, a Magyar Nagylexikon számára 1341 történelmi szócikket készített. Több mint kétszáz recenziót írt történelmi művekről, gyakran szerepel a médiában írásos interjúkkal, rádiós és televíziós beszélgetésekkel. Jelenleg az MCC-Rubicon Történettudományi Műhely vezetője.
A rendezvény időpontja: október 21., hétfő, 18 óra, helyszín az MCC aradi székhelye (Dezső/Iustin Marsieu utca 39. szám). Kérjük, a részvételi szándékot jelezzék ezen űrlap kitöltésével.