A korábbi évektől eltérően nem a Fehér-Körösön, hanem a Fekete-Körösön szervezi meg az Élővíz-csatorna emléktúra romániai szakaszát a gyulai Zerge Ifjúsági és Szabadidős Non Profit Egyesület. Eddig Kisjenő, idén pedig Nagyzerénd lesz a vízre szállás helyszíne az augusztus 8-ra és 9-re tervezett eseménynek. Az első nap, pénteken 11 órától indulnak Zeréndről a résztvevők, hogy Feketegyarmat és Ant érintésével érjék el a vízen a román–magyar határt. „Az első napon, Zeréndről motorcsónakkal indulunk, és magunkkal hozzuk az Art-Unió Alapítvány közreműködésével szerzett 55 kilós harangot, amihez a későbbiekben egy haranglábat emelnek a magyarországi Gerlán – tájékoztatott Sós Imre főszervező. – Egyesületünk vállalta, hogy két nap alatt vízen juttatja el, és adja át a Gerlai Falunapok keretében. Utunk során az érintett településeken az egyház képviselői áldást mondanak.”
A második napon az Élővíz-csatornán kenukkal folytatják az utat a résztvevők. Két hajóból katamaránt készítenek, melynek közepén helyezik el a harangot, és így szállítják mintegy 18 km-en evezve.
A szervezők és résztvevők ezzel az eseménnyel is hangoztatják, hogy a vizek embereket, kultúrákat, településeket, országokat kötnek össze.
Harangot szállítanak Zeréndről Gerlára az Élővíz-csatorna Emléktúrán
A rovatból ajánljuk:
Határon átnyúló projekt a kórházi fertőzések megelőzésére [AUDIO]
Az infekciókontroll világszerte gondot jelent.
Határon átnyúló projekt keretében korszerűsítették a szennyvíztisztító-telepeket
Borosjenőben, Honctőn, Aradon és Lippán modernizáltak.
Román–magyar együttműködéssel javították a Maros alsó szakaszának árvízi biztonságát
Összehangolták a vízügyi adatbázisokat, közös elöntési „haváriatérképek” készültek.
Segítség az ingázóknak a beutazási adatlap módosítása [AUDIO]
Elég csak egyszer kitölteni a digitális járványügyi nyilatkozatot.
Jóváhagyta a kormány a kisvarjasi és ottlakai határátkelők megnyitását
A magyar fél vállalta az infrastruktúra kiépítését.