Előadás a digitális forradalom gyermekeiről az MCC szervezésében

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) aradi képzési irodája legújabb előadására szeptember 19-én kerül sor A digitális forradalom gyermekei. Jövőnk az Alfa-generáció címmel.

Miben más a legújabb generáció, mint a korábbiak? Mi jellemző az Alfákra? Hogyan változnak meg a legkisebbek nyelvhasználati, olvasási vagy épp tanulási szokásai? És hogyan álljanak mindehhez a szülők és a pedagógusok? Az előadás a legújabb nemzedék nevelési és oktatási kihívásait járja körül.

Meghívott előadóik: dr. Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese. Magyar nyelv és irodalom szakos bölcsészként végzett, pedagógus, a nyelvtudományok doktora. Az ELTE egyetemi oktatójaként lehetősége nyílt alsó tagozattól a doktori képzésig minden oktatási szinten tapasztalatokat gyűjtenie. 2015-től a Fiatal Tehetség Program kiépítésével foglalkozott, amely mára több mint kétezer diáknak nyújt tehetséggondozást szerte a Kárpát-medencében. Emellett újságíróként a média világában is jelen van. Cserkészvezetőként tizenöt éven keresztül tevékenykedett helyi és országos szinten, eközben több élménypedagógiai szakkönyv elkészítésében is részt vett. Kutatási területe az alkalmazott retorika és a digitális pedagógia, illetve kortárs költészettel, kreatív írással és előadás-technikával is foglalkozik.

Dr. Székely Levente szociológus, a szociológiai tudományok doktora, a Mathias Corvinus Collegium Társadalom és Történelemtudományi Iskola Szociológia Műhelyének és az Ifjúságkutató Intézet vezetője. Korábban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Információs Társadalom és Trendkutató Központban (ITTK) dolgozott kutatóként. Együttműködött neves piackutató intézettel, civil kutatóhelyekkel, ad-hoc kutatócsoportokkal egyaránt. Több mint egy évtizedig volt a Kutatópont kutatási igazgatója, ahol évi kb. félszáz, zömében piackutatási projekt menedzseléséért felelt. Több mint száz tudományos publikáció önálló, vagy társszerzője, fő kutatási területei a médiafogyasztás, az új média, a fiatalok és az információs társadalom. 2020-ban jelent meg első könyve, a Szürke hattyúk.

A szakértőkkel Rudolf Anna gyógypedagógus, pszichológus és családterapeuta, a Csiky Gergely Főgimnázium iskolapszichológusa beszélget. Időpont: szeptember 19., csütörtök, 18 óra. Helyszín: MCC Aradi Képzési Központ, Dezső (Iustin Marșieu) utca 39. szám. Tisztelettel kérik, a részvételi szándékát ezen űrlap kitöltésével jelezni.

A rovatból ajánljuk:

Itt az Aradi Magyar Napok teljes programja! [FRISSÍTVE]
Szeptember 18-án kezdődik és október 6-án, a nemzeti gyásznapon ér véget.
Nem jut pénz az Ossian- és Irigy Hónaljmirigy-koncertekre
A kormány megszorító intézkedései miatt,
Tanévnyitó Pécskán: Ormós Zsigmond nevét vette fel a magyar tagozatos iskola [AUDIO]
Bár kéttannyelvű, a köztudatban „a magyar” iskolaként szerepel.