Emberhátrányban is három pontot szerzett az UTA

Öröm a köbön | Fotó: UTA Facebook-oldal

Kétgólos győzelmet aratott az UTA hazai pályán az első osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának péntek délutáni nyitó meccsén úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban játszott a ploiești-i Petrolul ellen.

Az aradiak bő fél óra után egy öngóllal szereztek vezetést, pár perc múlva pedig Cîmpanu szabadrúgásból duplázta meg az előnyt. Még szünet előtt emberhátrányba kerültek a hazaiak, mivel Kadirit kiállították, és ezt kihasználva a Petrolul az 53. percben szépített. Hrezdac azonban Costache beadását értékesítve visszaállította a kétgólos különbséget, amit az UTA meg is őrzött lefújásig, így egymás után a második győzelmét aratta, amivel ideiglenesen feljött a 8. helyre.

A Puskás-díjas Zsóri Dániel hazai közönség előtt is bemutatkozott az UTA játékosaként, a 63. percben Cîmpanu helyére állt be, a 90. percben pedig sárga lapot kapott időhúzásért.

Superliga 12., forduló:

• UTA–Petrolul 3–1, gólszerző: Huja (32., öngól), Cîmpanu (38.), Hrezdac (57.), illetve Tudorie (53.); piros lap: Kadiri (44., UTA)
  • Farul–Dinamo 1–1
  • Unirea Slobozia–Kolozsvári Universitatea 2–2
  • CFR–Poli Iași 2–1
  • Oțelul Galați–Universitatea Craiova 1–1
  • Hermannstadt–Sepsi OSK 0–4
  • FC Botoșani–Rapid 2–0
  • FCSB–Gloria Buzău 3–2

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA október 19-én, szombaton a Sepsi OSK vendége lesz.