A közelmúltban az Aradi Fotó Klub több tucat eredeti Faix-képet adott megőrzésre a ház gazdájának, ugyanis Faix alapította a mai fotóklub elődjét, amire az utódok felettébb büszkék. A magán kezdeményezés jó fogadtatásra talált a helytörténetre és kultúrára fogékonyak körében, az elmúlt két és fél évben több kiállítást, könyvbemutatót és kamaratermi hangversenyt tartottak már az egykori Faix-féle zongorateremben, amit ma Zongora Házának neveznek.

2021-ben kezdte meg működését az aradi belvárosban a Zongora Háza egy igényesen restaurált polgári házban. Kezdetben kézműves kenyeret és minőségi borokat árultak a bemutatóüzletté alakított egyik helyiségben, ugyanis a tulajdonos, a magyar felmenőkkel rendelkező Mihai Săcui sommelier, s egy bor- és gasztro-kulturális központot kívánt kialakítani az ingatlanban, amiről az adásvételi szerződés megkötése után tudta meg, hogy igazi hely- és kultúrtörténeti kincs.
Jacques Faix-ről az aradiak többsége sem (vagy alig) hallott. Ujj János nyugalmazott történelemtanár és újságíró, aradi helytörténész elmondása szerint a család francia eredetű, az édesapja Bohémián, a történelmi Csehországon keresztül jutott el Aradra, ahol feleségül vette egy asztalosmester lányát, és ebből a frigyből született Jacques Faix.
Pataky Lehel Zsolt a Temesvári Rádió Magyar adása számára készített riportot a Zongora Házáról és Jacques Faix szellemi örökségéről. Hallgassa meg:
Tavaly áprilisban volt a bukaresti Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ szervezésében Liszt Ferenc 1846–1847-es bánsági, erdélyi, havasalföldi és moldvai koncertkörútját idézték fel korabeli plakátok kiállításával és Liszt-művek előadásával. Azon az estén Antal Anna Andrea, a kolozsvári zeneakadémia akkori negyedéves hallgatója szólaltatta meg a Jaques Faix által készített eredeti zongorát, amely a ház büszkesége.