A Magyar Művészeti Akadémia irodalmi díjával, az Illyés Gyula-díjjal tüntetik ki idén Sarusi Mihály újságírót, szerkesztőt, József Attila-díjas írót. A békéscsabai születésű, Balatonalmádiban élő, de ezer szállal Kisiratoshoz kötődő („a fél falu rokonom” – vallja büszkén) tollforgató személyesen erősítette meg az Aradi Hírek értesülését. Sarusi (született Kurtucz) Mihály számos regény, novella és elbeszélés szerzője, a történelmi Csanád, Zaránd és Arad vármegyék népeinek küzdelmes életét leíró művei közül a kisiratosiakhoz a Magyar Krisztus című regénye, az alföldi település története és a Kis iratosi falurajz-sorozata áll a legközelebb.
A Magyar Művészeti Akadémia november 5-én tartja közgyűlését a pesti Vigadóban, ott adják át a képzőművészeti, a zeneművészeti, az építőművészeti, a színházművészeti, az irodalmi stb. tagozatok díjait.
Az Illyés Gyula-díjat 2013-ban ítélték oda először, akkor Benedikty Tamás író nyerte el. (Fő műve, a Szuvenír, a Corvin-köziek, az '56-as pesti ifjú forradalmárok küzdelmét, drámáját, tragédiáját ábrázolja.) Másodjára, 2014-ben Szepesi Attila, kárpátaljai születésű, de a háború után Pestre került költő volt a kitüntetett.
Sarusi Mihály Álompuszta című darabja harmadik díjat kapott az október 22. és 25. közötti Csabai Kolbászfesztivál alkalmából meghirdetett Erős csabait kívánunk! drámapályázaton.