Tagadja a polgármester, hogy menekülteket telepítene le Aradon

Cáfolta azokat a sajtóhíreket Gheorghe Falcă, amelyek szerint az európai menekültkvóták alapján a Romániának „kiosztott” bevándorlók tizenöt százalékát Aradon szeretné letelepíteni. A megyeszékhely polgármestere hétfői sajtóértekezletén közölte, hogy soha nem mondott ilyesmit, és az sem igaz, hogy a 2016-os költségvetés összegeket különítettek el volna a bevándorlók beilleszkedésének segítésére. Falcă szerint a Szociáldemokrata Párt által kinevezett Cosmin Pribac prefektus áll a befeketítési szándék a hátterében, és a választási kampány közeledtének a hatására jelentek meg egyes sajtótermékekben az őt lejárató cikkek.

A rovatból ajánljuk:

Veres Attila Csaba: Arad eddigi legnagyobb költségvetéséből gazdálkodhat [AUDIO]
Az RMDSZ-es önkormányzati képviselő a magyarokat érintő tételekről is nyilatkozott.
Aradon is látható lesz a szombati részleges napfogyatkozás
A különleges égi jelenség során a Hold a Napnak egy kis szeletét takarja el. Maximális fázisa 13:21-kor következik be.
Új AMISZ-elnök: szeretnénk visszaadni a Kaszoja Fesztivál régi fényét [AUDIO]
Új lendülettel, a hagyományos rendezvények színvonala emelésének szándékával és új programtervekkel vágott neki a munkának az Aradi Magyar Ifjúsági Szervezet új vezetősége.
Elfogadták az aradi költségvetést, a magyar intézmények és programok is kapnak támogatást
Az 1,3 milliárd lej kitevő büdzséből több mint kétmillió lej az, ami a magyar intézményeket és rendezvényeket illeti meg.
Húsvétra elkészül a Hármassziget új hídja
A beruházás összértéke 17 millió lej. Az új híd 100 méter hosszú és 3,5 méter széles, már csak a két végén kell aszfaltozni.
Román Gábor: remélem, tettem valamit Arad népszerűsítéséért [AUDIO]
Nyolcadik éve fordítja le román nyelvre az Araddal kapcsolatos magyar helytörténeti kiadványokat.