Az új tanfelügyelőség szomszédságában – a városligeti parkból lekanyarított jókora területen – épülő Gyerekpalotának 2008-ban kezdtek neki, de 2013-tól néhány évre leálltak a munkálatok pénzhiány miatt. A közelmúltban folytatták az építkezést, de a legderűlátóbb becslések szerint is legalább két-három év, mire befejezik.
A szükséges költségeket mintegy 10 millió euróra becsülik, és a helyszínen tett látogatásakor a miniszter megígérte, hogy az állami költségvetésből is elkülönítenek erre a célra. A Gyerekpalotában több mint 4600 négyzetméternyi hasznos területen folyhatnak majd a foglalkozások. Andronescu szerint jó volna, ha a részben kész tantermeket használatba adnák, hogy a szakköröket fokozatosan átköltöztethessék a belvárosi Andrényi-bérpalotából, ahol az 1950-es évektől működik a Pionírklub, amit 1989 után Gyerekpalotára kereszteltek át.
Az épületet visszaszolgáltatták a néhai tulajdonos leszármazottainak (illetve az azok nevében eljáró ingatlanfejlesztőnek), akik megpróbálják értékesíteni. A tanügyminisztérium jelenleg havi kétezer eurós bérleti díjat fizet, hogy a Gyerekpalota foglalkozásait továbbra is ott tartsák. Andronescu szerint ezt az összeget a tevékenységek fejlesztésére és bővítésére is fordíthatnák, ha időben elkészülne az új Gyerekpalota.
Nagy dolog: minisztériumi támogatással teszik rendbe az iskolai illemhelyeket
Idén 65 millió lejt különített el a tanügyminisztérium, hogy országszerte rendbe tegyék az iskolai vécéket – jelentette be Aradon Ecaterina Andronescu szintén Aradon. „Az ezzel kapcsolatos kormányrendelet-tervezet elkészült, jövő héten kerül a kabinet ülésének napirendjére. A szükséges pénzösszegeket a polgármesteri hivataloknak utaljuk át, hisz az ő tulajdonukban vannak az iskolák, nekik kell végrehajtaniuik a beruházást” – mondta a tárcavezető.
Egy 2017-es felmérés szerint a romániai oktatási intézmények harminc százaléka kerti illemhellyel rendelkezett.